PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

  XXVIII  Niedziela Zwykła

11 października 2020 r.

 1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”, przed kolejną rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która przypada 16 października. Kościół pragnie nadal wspierać edukację i wychowanie zdolnych lecz ubogich uczniów i studentów dlatego dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do skarbonek na stypendia dla  pochodzącej z ubogich rodzin polskiej młodzieży.
 2. We wtorek 13 października w kościele od 7.30 do 17.30 trwać będzie Jerycho Różańcowe – całodzienna modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Prośmy szczególnie o oddalenie pandemii, za Służbę Zdrowia, pracowników Sanepidu i inne służby ratujące nasze zdrowie i życie.
 3. W środę, 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i pracownikom szkół życzymy sił i łask Bożych w wypełnianiu misji nauczania i wychowania dzieci i młodzieży. Tego dnia Różaniec ofiarujemy za wszystkich pracowników oświaty.
 4. W piątek 09 października o godz. 17.30 w kościele odbędzie się próba dla kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Natomiast  ministrantów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po mszy św. ministranci rozegrają mecz piłki nożnej w hali ZSM.
 5. Za tydzień, 18 października, w święto św. Łukasza Ewangelisty, obchodzony jest Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, ratownikom medycznym, pracownikom Sanepidu, farmaceutom, salowym i pracownikom administracyjnym szpitali i ośrodków zdrowia życzymy zdrowia, siły i radości z posługiwania chorym. W niedzielę  modlitwę różańcową ofiarujemy w kościele w  intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia.
 6.   Młodzież z Wolontariatu ponownie zwraca się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu charytatywnej loterii fantowej     z przeznaczeniem na pomoc w rehabilitacji chorego Piotra. Loteria odbędzie się za dwa tygodnia w niedzielę 25 października. Fanty na loterię,  można  przekazywać do Wolontariatu lub do ks. Tomasza Gerka do niedzieli 18 października włącznie.
 7. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią Św. Natomiast za tydzień na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na różaniec z modlitwę uwielbienia.
 8. W niedzielę za tydzień w Kościele Powszechnym rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę za tydzień przekażemy na misje św. Świadectwo wiary złoży też osoba świecka – Pani Joanna Jurkiewicz, autorka książki dedykowanej św. Janowi Pawłowi II p.t. „Zwiastunowi z gór”.
 9. Rozpoczyna się okres intensywnego sprzątania na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Mamy świadomość znacznych kosztów związanych z wynajmowaniem kontenerów i wywozem śmieci z cmentarza na składowisko w Niedźwiedziu. Jak co roku zwracam się z prośbą, aby na ten cel każda rodzina, która posiada grób na cmentarzu parafialnym włączyła się w koszty utrzymania porządku. Jeśli solidarnie wszyscy zechcemy ponosić te koszty, to na śmieci i wodę na cmentarzu parafialnym wystarczy kwota 30 zł na cały rok.
 10. W zakrystii można nabyć kolejny numer tygodnika Gość Niedzielny.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne i za ofiary które złożymy do skarbonek przed kościołem na stypendia dla młodzieży.