PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XXVIII  Niedziela Zwykła

10 października 2021 r.

  1. Dzisiaj po raz 21. obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem „Nie lękajcie się”. Do skarbon przed kościołem możemy składać dobrowolne ofiary na stypendia naukowe dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. W ten sposób budujemy od 21 lat żywy pomnik świętemu Janowi Pawłowi II.
  2. W środę 13 października, od godz. 7.30 do 15.30 oraz od 16.30 do 18.00  trwać będzie Jerycho Różańcowe, czyli modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do udziału w tej  modlitwie w intencji o ustanie pandemii koronawirusa, pokój dla Polski i świata, jedność Polaków, nawrócenie grzeszników i wrogów Kościoła.
  3. W czwartek 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i pracownikom szkół życzymy sił i łask Bożych w wypełnianiu misji nauczania i wychowania dzieci i młodzieży.
  4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią Św. Zapraszamy wszystkich rodziców. W spotkaniu będzie uczestniczył świecki ewangelizator, ojciec sześciorga dzieci Pan Marcin z Lubicza.
  5. We wtorek 19 października przypada 37 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W związku z tym - nasza parafia organizuje pielgrzymkę do parafii w Górsku. Autokar z uczestnikami wyruszy o godzinie 15.00 Po dotarciu do kościoła księży Michalitów - pielgrzymi zostaną oprowadzeni po muzeum Kapelana Solidarności oraz po wystawie regionalnej. W sali kinowej zobaczą najnowszy dokument o księdzu Jerzym i zakupią pamiątki. Następnie po modlitwie różańcowej i uroczystej Eucharystii oddadzą cześć relikwiom Męczennika. Na zakończenie przy pomniku, symbolu uprowadzenia księdza Popiełuszki złożą kwiaty, zapalą znicze, pomodlą się Koronką do Miłosierdzia Bożego i odśpiewają Apel Jasnogórski.
  6. W bieżącym roku rozpoczyna się w naszym dekanacie, a więc i w naszej parafii wizytacja kanoniczna Biskupa Płockiego. W jej ramach już we wtorek komisja przedwizytacyjna przeprowadzi hospitację 3 katechetów w ZSM nr 2 i w ZS nr 2. Datę liturgicznej wizytacji Biskupa poznamy pod koniec bieżącego roku.
  7. W zakrystii jak co tydzień jest do nabycia nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”.
  8. W kancelarii parafialnej można  zamawiać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych w dniu 1 i 2 listopada na cmentarzu i w kościele przed każdą Mszą św., w wypominkach rocznych w każdą niedzielę do listopada przyszłego roku.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio na konto bankowe naszej parafii na utrzymanie cmentarza, za dzisiejsze ofiary na tacę i na stypendia dla młodzieży do skarbonek przed kościołem.