PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

  XXVII  Niedziela Zwykła

07 października 2018 r.

  1. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna i ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 i po różańcu w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Stowarzyszenie katolików świeckich Civitas Christiana oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu i nasza parafia serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na jutro do auli naszego domu parafialnego. O godz. 19.00 będzie można wysłuchać multimedialnego wykładu pod tytułem „Polskie drogi do niepodległości” oraz obejrzeć wystawę pod nazwą „Dumni z Polski”. Wykład będzie także dotyczył wydarzeń sprzed 100 lat w Golubiu Dobrzyniu i opowiadał naszą historię odzyskiwania niepodległości. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie, aby jak najbardziej świadomie obchodzić wkrótce 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W gablocie na zewnątrz oraz na drzwiach kościoła znajduje się plakat z informacją i zaproszeniem.
  4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią św. Prosimy wszystkich zainteresowanych o obecność. Będzie omawiana ważne wydarzenie, a mianowicie przybycie do naszego kościoła  03 i 04 listopada  obrazu i relikwii św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży.
  5. Jak słyszeliśmy z listu Episkopatu Polski, w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Promieniowanie ojcostwa”, przed kolejną rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która przypada 16 października. Kościół pragnie nadal wspierać edukację i wychowanie zdolnych a ubogich uczniów dlatego za tydzień  w całej Polsce będziemy  zbierać ofiary do skarbonek na stypendia dla zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin polskiej młodzieży.
  6. Zapowiedzi: Kamil Nowatkowski, kawaler z naszej parafii i Joanna Lewandowska, panna z parafii w Golubiu, zapowiedź druga.
  7. W zakrystii można nabyć kolejny numer tygodnika Gość Niedzielny. W dzisiejszym numerze jest bezpłatny dodatek – doskonały film na płycie CD pod tytułem „ Sprawa Chrystusa” oraz nowy miesięcznik Nasza Arka.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i w ciągu tygodnia na  wywóz śmieci z cmentarza w kolejnym roku. Ponieważ chcielibyśmy do Wszystkich Świętych wymienić parkan cmentarza aż do granicy cmentarza komunalnego, to również za tydzień nasze ofiary na tacę przeznaczone będą na ten cel.