PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

  XXVII  Niedziela Zwykła

06 października 2019 r.

 

  1. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna i ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła.
  2. Jutro, 07 października Kościół obchodzi święto Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, zwłaszcza wszystkich członków XXI Kół Żywego Różańca na uroczystą Mszę św. i osobiste zawierzenie się Maryi. Podczas Mszy św. nowa – XXI Róża Męska przyjmie za Patrona św. Michała Archanioła i odbędzie się błogosławieństwo wszystkich nowo przyjętych członków ŻR.
  3. W piątek 11 października od godz. 7.00 do 15.30 trwać będzie w naszym kościele Jerycho Różańcowe. Będziemy modlić się zwłaszcza w intencji rodzin i dzieci naszej parafii i o to, by pokolenie osób dorosłych przekazało dzieciom i młodzieży umiłowanie wartości i niezachwianą wiarę katolicką.
  4. Jak słyszeliśmy z listu Episkopatu Polski, w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem: „ Wstańcie, chodźmy”, przed kolejną rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która przypada 16 października. Kościół pragnie nadal wspierać edukację i wychowanie zdolnych a ubogich uczniów dlatego za tydzień  w całej Polsce będziemy  zbierać ofiary do skarbonek na stypendia dla zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin polskiej młodzieży.
  5. Przypominamy o możliwości zapisania się na pielgrzymkę autokarową do Włocławka w dniu 19 października na uroczystości 35. Rocznicy męczeńskiej śmierci Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki. W planie także zwiedzanie multimedialnego muzeum. Autokar wyjeżdża o godz. 14.30, zapisy przyjmuje ks. Tomasz Kaszanek.
  6. W kancelarii parafialnej można już zamawiać wypominki roczne, w których będziemy modlić się za zmarłych do listopada przyszłego roku oraz wypominki jednorazowe do modlitwy w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym.
  7. W zakrystii można nabyć kolejny numer tygodnika Gość Niedzielny oraz nowy miesięcznik Nasza Arka. Natomiast pod chórem rodzice dzieci za scholi rozprowadzają płytę pod tytułem „Dla Mamy i Taty” którą nagrała nasza schola parafialna.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, zwłaszcza na porządkowanie cmentarza parafialnego.