PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

  XXVII  Niedziela Zwykła

03 października 2021 r.

  1. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna i ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła.
  2. Trwa październik i codziennie po Mszy św. wieczorowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy wspólny różaniec. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki na godz. 16.00. W czwartek 07 października Kościół obchodzi święto Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, zwłaszcza wszystkich członków XXI Kół Żywego Różańca na uroczystą Mszę św. i osobiste oddanie się Maryi. Podczas Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo wszystkich nowo przyjętych członków ŻR. Prosimy o liczny udział w tym najważniejszym święcie Matki Bożej Różańcowej.
  3. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów do LSO. Po różańcu nasi ministranci w hali ZSM rozegrają mecz towarzyski z ministrantami parafii Dulsk, a później spotkają się wspólnie przy pizzy. W sobotę 09 października odbędzie się wycieczka autokarowa do Gdańska dla ministrantów i ich rodzin. Zostało jeszcze 20 wolnych miejsc.
  4. Jak słyszeliśmy z listu Episkopatu Polski, w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem: „ Nie lękajcie się !”, przed kolejną rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która przypada 16 października. Kościół pragnie nadal wspierać edukację i wychowanie zdolnych a ubogich uczniów dlatego za tydzień  w całej Polsce będziemy  zbierać ofiary do skarbonek na stypendia dla zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin polskiej młodzieży.
  5. W kancelarii parafialnej można już zamawiać wypominki roczne, w których będziemy modlić się za zmarłych do listopada przyszłego roku oraz wypominki jednorazowe do modlitwy w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym.
  6. W zakrystii można nabyć kolejny numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, zwłaszcza na porządkowanie cmentarza parafialnego. Praktycznie zakończyliśmy tez budowę parkanu od strony ul. Nowej. Chcę bardzo podziękować wszystkim, którzy dopomogli w uporządkowaniu tego terenu. Począwszy od prac projektowych Pani Dorocie Czarnołuckiej- Krzemińskiej, Panu Marianowi Warnelowi za dokumentację geodezyjną, Panu Gabrielowi Kropkowskiemu właścicielowi firmy OLKOP, za prace przy pomocy ciężkiego sprzętu i wsparcie finansowe, Panu Józefowi Kropkowskiemu i jego firmie ROLAND 1 za pomoc w wykonaniu metalowych części ogrodzenia, Panu Sławomirowi Marchewce za wszelką pomoc logistyczną i użyczenie  sprzętu i Panu Sławomirowi Dejewskiemu za pomoc w  pracach na etapie zbrojenia ław pod fundamenty i Panu Wojciechowi Ostoi-Lniskiemu. Bóg zapłać wszystkim wspierającym tę inwestycję finansowo. Całość kwoty wyniosła niemal 100 tys. zł. Bóg zapłać !