PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

  XXVI  Niedziela Zwykła

30 września 2018 r.

 1. Dzisiaj o godz. 12.00 przy pomniku – figurze Matki Bożej na Placu Tysiąclecia zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za uratowanie przed egzekucją mieszkańców Dobrzynia podczas I wojny światowej. Odbędzie się też poświęcenie odnowionego pomnika Matki Bożej.
 2. Jutro rozpoczynamy październik i codzienną modlitwę różańcową. Zachęcamy do odmawiania Różańca w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na Różaniec w poniedziałki, środy i piątki na godz. 16.00, młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania w każdy piątek na godz. 19.00. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 zostaną dzieciom poświęcone różańce. We wtorek różaniec dla dorosłych będzie odmawiany w intencji o trzeźwość w rodzinach.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. z różańcem dla dzieci. Chorych z listy pierwszopiątkowej będziemy odwiedzać od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 4. W sobotę rano, o godzinie 6.15 z parkingu przed naszym kościołem wyruszy autokar z ministrantami dekanatu dobrzyńskiego na całodniową wycieczkę do Stolicy. Uczestnicy wyjazdu zwiedzą kolejno: Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, wezmą udział w młodzieżowym programie ewangelizacyjnym na Stadionie Narodowym, a na koniec odwiedzą najnowszy park trampolin tzw. ”HANGAR 646” na Targówku. Ministranci i ich rodzice mogą się jeszcze zapisywać na ten wyjazd u ks. Tomasza do czwartku włącznie. 
 5. W miniony piątek nasza parafia włączyła się o godz. 15.00 do ogólnopolskiej akcji „Koronka na ulicach miast”. Dziękujemy wszystkim, którzy na Placu 1000-lecia przez udział we wspólnej modlitwie dali świadectwo swej wiary.
 6. W niedzielę za tydzień, 07 października przypada Święto Matki Bożej Różańcowej. Koło Żywego Różańca zaprasza wszystkich swych członków na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, zakończenie nowenny i Akt całkowitego oddania się Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy aby kandydaci przynieśli wypełnione deklaracje – można je pobrać ze strony internetowej naszej parafii.
 8. W kancelarii parafialnej można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe na kolejny rok. W tej modlitwie dajemy wyraz wiary w życie wieczne naszych Zmarłych i prosimy Boga o ich zbawienie.
 9. Zapowiedzi: Kamil Nowatkowski, kawaler z naszej parafii i Joanna Lewandowska, panna z parafii w Golubiu, zapowiedź pierwsza.
 10. W zakrystii można nabyć kolejny numer tygodnika Gość Niedzielny.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę i w ciągu tygodnia na  cmentarz parafialny, a także za ofiarę od uczestników Pielgrzymki i członków Akcji Katolickiej  na Jasną Górę w wysokości 1000 zł. na dalszą budowę parkanu przy cmentarzu.