PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

XXVI  Niedziela Zwykła

29 września 2019

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe wszystkie dzieci, zwłaszcza te, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe rozpoczną się we wtorek, codziennie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki na godz. 16.00. 
  2. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. będzie można nabyć płytę z piosenkami, które nagrała nasza schola parafialna. Tytuł płyty to: „Dla Mamy i Taty” – bo to właśnie rodzicom tak wiele zawdzięczamy. Płyta skierowana jest zarówno do dzieci i dorosłych. Może posłużyć także jako doskonały upominek dla bliskich. Zachęcamy. Cena to 15 zł. Kupując tę płytę wspieramy pracę duszpasterską i rozwój naszej scholi parafialnej.
  3. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. z różańcem dla dzieci. Chorych jak zwykle odwiedzimy od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Za tydzień w I Niedzielę Miesiąca po sumie adoracja eucharystyczna i ostatnia w tym roku procesja. Zapraszamy Asystę Procesyjną/
  4. Zakończyliśmy rozbiórkę budynku starego wikariatu. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką okazaną bezinteresownie pomoc właścicielowi firmy OLKOP, panu Gabrielowi Kropkowskiemu i wszystkim wspomagającym pracownikom OLKOP-u. W następnej kolejności powstały teren będzie ogrodzony.
  5. W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Organizujemy pielgrzymkę autokarową z naszej parafii na uroczystości odpustowe we Włocławku. Uczestnicy wyjadą sprzed naszego kościoła o godzinie 14.30  Po dotarciu do Sanktuarium zobaczą nowoczesne multimedialne Muzeum Męczeństwa księdza Jerzego wraz z interaktywnymi stanowiskami dla zwiedzających. Będzie także czas na chwilę adoracji lub nabycia pamiątek. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza święta z kazaniem odpustowym, połączona z Litanią do Błogosławionego Kapelana Solidarności i ucałowaniem Jego relikwii. Po zakończonej Eucharystii pielgrzymi przejadą autokarem na Tamę i z modlitwą różańcową przejdą pod Krzyż-Pomnik upamiętniający Kapłana Męczennika . Nabożeństwo przy krzyżu zakończymy wspólną modlitwą o rychłą kanonizację ks. Jerzego i złożeniem kwiatów i zniczy. Chętnych na pielgrzymkę zapisuje ks. Tomasz Kaszanek.
  6. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. 
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące opłaty parafialne. Bóg zapłać też uczestnikom autokarowej pielgrzymki Akcji Katolickiej do Częstochowy za ofiarę 1000 zł na prace parafialne.