PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

XXVI  Niedziela Zwykła

27 września 2020

 

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 16.00 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych i dzieci z klas I Szkoły Podstawowej. Za tydzień podczas tych Mszy św. zapraszamy dzieci zwłaszcza z klas III, IV i młodsze na poświęcenie różańców przed rozpoczęciem październikowej modlitwy różańcowej. 
  2. Dziś, w IV niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Chcemy dziś rozdać rodzicom deklaracje RODO i zaprosić do wspólnej pracy katechetycznej  z dziećmi przed tą uroczystością.
  3. Od dzisiaj rozpoczynamy przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski bierzmowanie można przyjąć najwcześniej w II klasie szkoły ponadpodstawowej. Od dzisiaj prosimy młodzież z naszej parafii, aby z zakrystii po Mszach św. wziąć deklaracje chęci przystąpienia pod koniec tego roku szkolnego do sakramentu Bierzmowania. Deklarację można też pobrać i wydrukować ze strony internetowej naszej parafii. Po zwrocie wypełnionej i podpisanej przez rodziców deklaracji każdy otrzyma osobisty indeks, który będzie świadectwem przygotowania. Wszystkich młodych kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wspólne spotkanie za tydzień, w I niedzielę miesiąca czyli 04 października na godz. 17.00.
  4. Jutro 28 września – od 13 lat jest to dzień ogólnoświatowej modlitwy pod nazwą „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy na godz. 15.00 pod figurę Matki Bożej na Placu Tysiąclecia, gdzie rodziny z Domowego Kościoła z naszej parafii prowadzić będą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym roku mamy szczególną rocznicę 20-lecia beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. S. Faustyny. Ogólnoświatowe intencje tegorocznej Koronki to modlitwa za kapłanów, błaganie o oddalenie pandemii koronawirusa i za migrantów i uchodźców, aby mogli powrócić do domów i miejsc pracy w swoich rodzinnych krajach. 
  5. W tym tygodniu I czwartek Miesiąca, wieczorem Msza św. z udziałem członków Akcji Katolickiej w intencji o powołania do kapłaństwa. W I Piątek Miesiąca od 15.00 spowiedź dla dzieci, o 16.00 Msza św. Chorych będziemy odwiedzać z Komunią Św. od godzin porannych. W najbliższą I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. W najbliższy piątek 02 października Młodzież z Wolontariatu ŚDM organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową do Obór w intencji powrotu do zdrowia chorego Piotra – 25-letniego młodego mężczyzny z gminy Golub-Dobrzyń. Początek o godz. 20.00 z naszego kościoła. Koszt uczestnictwa wynosi 20 zł na posiłek w Dulsku i powrót autokarem. Pozostałe środki jako cegiełki zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla chorego Piotra. Zapisy do środy 30 września u ks. Tomasza Gerka lub przez Facebook – profil Dekanalnego Centrum ŚDM w Dobrzyniu n/Drwęcą.
  7. Młodzież z Wolontariatu zwraca się też z prośbą o pomoc w zorganizowaniu charytatywnej loterii fantowej również z przeznaczeniem na pomoc w rehabilitacji chorego Piotra. Jeśli mamy jakieś przedmioty, które można by przeznaczyć jako fanty na loterię, to można je przekazywać do Wolontariatu lub do ks. Tomasza Gerka do niedzieli 11 października włącznie.
  8. Za tydzień I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja i ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną.
  9. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny i nowy miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na cele parafialne. Dziękuję też uczestnikom pielgrzymki Akcji Katolickiej do Częstochowy za ofiarę na kościół w wysokości 500 zł.