PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXVI  Niedziela Zwykła

26 września 2021

 1. Dziś podczas Mszy św. z udziałem dzieci odbędzie się poświęcenie różańców na których będziemy modlić się w niedalekim już październiku. Na pierwszy różaniec zapraszamy dzieci w poniedziałek 04 października.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie rodziców dzieci klas IV, zaś po Mszy św. o 18.00 kandydatów do bierzmowania z klas II szkól ponadpodstawowych.
 3. We wtorek o godz. 15.00 przy pomniku Matki Bożej na Placu Tysiąclecia będziemy publicznie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach ogólnoświatowej akcji „Koronka na ulicach miast” Zapraszamy.
 4. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca, spowiedź od 15.00, o 16.00 Msza św. dla dzieci. Dzieci mogą rozpocząć praktykę 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Chorych będziemy odwiedzać w ich domach od godzin porannych.
 5. Za tydzień, w I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o 7.00 rano nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 6. W niedzielę za tydzień I Niedziela Miesiąca. Po sumie ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła, zapraszam Asystę procesyjną.
 7. W sobotę 09 października odbędzie się wycieczka autokarowa do Gdańska dla naszych ministrantów i ich rodzin. W programie zwiedzanie Westerplatte, Muzeum II wojny światowej i Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego oraz inne atrakcje. Zapisy u ks. Tomasza Kaszanka.
 8. Zbliża się czas intensywnego sprzątania na naszym cmentarzu i szczególnych wydatków związanych z wywożeniem śmieci z cmentarza. Podobnie jak w roku ubiegłym bardzo proszę, aby każda rodzina posiadająca grób swych bliskich złożyła ofiarę 30 zł na kolejny rok utrzymywania porządku na cmentarzu. Jednocześnie bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w kancelarii parafialnej tę kwotę wpłacają i umożliwiają utrzymanie porządku na naszym cmentarzu parafialnym.
 9. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych w kościele na Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Prosimy o nieco wolniejsze wychodzenie z kościoła.
 10. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.