PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXV  Niedziela Zwykła

23 września 2018

  1. Dzisiaj IV niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. Natomiast podczas Mszy św. odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych i dzieci z klas „0” i oddziałów
  2. We wtorek 25 września z naszej parafii wyrusza pielgrzymka autokarowa do Częstochowy organizowana przez Akcję Katolicką. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00 rano.
  3. W piątek 28 września w wielu miastach Polski i świata organizowana jest o godz. 15.00 modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej modlitwie przy figurze Matki Bożej na Placu Tysiąclecia. Modlitwę będą prowadzić Rodziny z Domowego Kościoła. W tym roku odmawiamy Koronkę w intencji: kapłanów, o pokój na świecie, za rządzących w naszym państwie, za nasze miasto, rodziny i nas samych.
  4. W piątek po wieczorowej Mszy św. w auli domu parafialnego odbędzie się zebranie wszystkich zelatorów KŻR. Serdecznie zapraszamy.
  5. W najbliższy piątek o godz. 18.30 ks. Tomasz zaprasza wszystkich ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu na spotkanie organizacyjne. Po spotkaniu chętni udadzą się na rozgrywki sportowe.  Należy wziąć ze sobą stroje sportowe na halę. W sobotę 06 października Ks. Tomasz wyjeżdża z ministrantami naszego dekanatu do Warszawy. W planie wycieczki m.im. zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, zabawa na nowo otwartej jump-arenie na Targówku i udział w koncercie ewangelizacyjnym na Stadionie Narodowym.
  6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza te, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym.
  7. W niedziele za tydzień Msza św. w intencji Parafian o godz. 12.00 będzie odprawiona przy pomniku Matki Bożej na Placu Tysiąclecia. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie odnowionej Figury i przypomniane będą historyczne okoliczności jej ufundowania przez mieszkańców Dobrzynia.
  8. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci z różańcem wewnątrz zatytułowany „Jest mi to na rękę”.
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na bieżące wydatki zwłaszcza na cmentarzu parafialnym. Od strony Spółdzielni Mieszkaniowej na terenie należącym do Miasta trwają też prace prowadzone przez Urząd Miasta polegające na utwardzeniu terenu dojścia do cmentarza. Na czas tych prac usunięty został kontener na śmieci cmentarne, prosimy, aby na razie korzystać z dwóch dodatkowych kontenerów ustawionych na granicy z cmentarzem komunalnym.