PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIX  Niedziela Zwykła

21 października 2018

  1. Dzisiaj w całym Kościele Powszechnym przeżywamy Niedzielę Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: Pełni Ducha i posłani. Modlimy się za wszystkich misjonarzy – duchownych i świeckich i wspieramy materialnie dzieło misyjne. Po Mszach św. do skarbonek przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę dla pracujących na misjach.
  2. Poniedziałek 22 października jest dniem liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Na ołtarzu tego dnia znajdować się będzie relikwiarz z relikwiami naszego świętego Papieża. Jutro szczególnie gorąco prośmy o łaski Boże za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  3. W tym tygodniu w czwartek na godz. 19.00 ks. Tomasz zaprasza na spotkanie formacyjne rodziców obecnych kandydatów i wszystkich nowych chętnych do służby liturgicznej przy ołtarzu. Będą zamawiane komże ministranckie, a także profesjonalne stroje sportowe dla Piłkarskiej Reprezentacji Ministrantów naszej parafii.
  4. Za tydzień, w IV niedzielę miesiąca  po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
  5. W sobotę 03 listopada o godz. 18.00 przybędzie do naszej parafii obraz św. Stanisława Kostki i jego relikwie. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy młodzież wszystkich szkół, kandydatów do bierzmowania wraz z ich świadkami, rodziców, nauczycieli i wychowawców. W sobotę czuwanie trwać będzie do godz. 22.30. W niedzielę 04 listopada Msze św. z udziałem dzieci zwłaszcza komunijnych o godz. 10.30 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 przekażemy obraz i relikwie do parafii w Płonnem.
  6. W niedzielę 04 listopada w auli domu parafialnego o godz. 14.00 rozpocznie się czwarta, ostatnia w tym roku seria Spotkań dla Zapraszamy zainteresowane pary narzeczeńskie.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. 01 listopada Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 12.00 na cmentarzu i 18.00 w kościele. W Dzień Zaduszny o godz. 7.00, 10.00 na cmentarzu, 16.00 i 18.00. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe, w których będziemy modlić się za naszych zmarłych.
  8. W zakrystii jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na bieżące opłaty parafialne, a także za ofiary które będziemy składać przed kościołem dla naszych misjonarzy.