PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIX  Niedziela Zwykła

20 października 2019

  1. Dzisiaj w całym Kościele Powszechnym przeżywamy Niedzielę Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: Ochrzczeni i posłani. Modlimy się za wszystkich misjonarzy – duchownych i świeckich, zaś ofiarami założonymi na tacę wspieramy materialnie dzieło misyjne.
  2. Wtorek 22 października jest dniem liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Na ołtarzu tego dnia znajdować się będzie  relikwiarz z relikwiami naszego świętego Papieża. Szczególnie gorąco prośmy o łaski Boże za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  3. W sobotę 26 października w Hali Sportowej w Gałczewie o godz. 10.30 zostanie rozegrany Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów. Ks. Tomasz Kaszanek zaprasza więc Rodziców naszych ministrantów - w środę po Mszy wieczornej - na krótkie spotkanie organizacyjne, natomiast reprezentację Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii na piątkową zbiórkę i ostatni trening przed Turniejem.
  4. Za tydzień, w IV niedzielę miesiąca  po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Przypominamy też, że dzisiaj po Mszy św. o 16.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III.
  5. W niedzielę 03 listopada w auli domu parafialnego o godz. 14.00 rozpocznie się czwarta, ostatnia w tym roku seria Spotkań dla Zapraszamy zainteresowane pary narzeczeńskie.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. 01 listopada Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 12.00 na cmentarzu i 18.00 w kościele oraz o 7.00 rano w kaplicy w szpitalu. W Dzień Zaduszny o godz. 7.00, 10.00 na cmentarzu, 16.00 i 18.00. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe, w których będziemy modlić się za naszych zmarłych.
  7. W zakrystii jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  8. Dzisiaj w parafiach w Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. niedzielnej i przystępujących do Komunii św. Prosimy o nieco wolniejsze wychodzenie z kościoła.
  9. W niedzielę za tydzień po Mszach w. wolontariusze z Fundacji Aniołów Miłosierdzia będą zbierać ofiary do puszek na wsparcie budowy Hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci na Litwie. Chcemy pomóc charyzmatycznej Siostrze Michaeli Rak, która podjęła się budowy tego miejsca ulgi w cierpieniu dla najmłodszych.
  10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na dla naszych misjonarzy.