PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

  XXIX  Niedziela Zwykła

18 października 2020 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w całym Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Hasłem przewodnim są słowa z Biblii: „Oto ja, poślij mnie”. Będziemy modlić się za misjonarzy i dzieło misyjne Kościoła, aby jak najwięcej osób miało możliwość poznać miłość Pana Boga i żyć nadzieją, którą daje Ewangelia. Dzisiejsze ofiary na tacę również przeznacza dziś Kościół na wsparcie pracy misyjnej.
  2. 18 października jest też świętem św. Łukasza Ewangelisty, który z zawodu był lekarzem. Obchodzimy  Dzień Służby Zdrowia. Raz jeszcze wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, ratownikom medycznym, pracownikom Sanepidu, farmaceutom, salowym i pracownikom administracyjnym szpitali i ośrodków zdrowia życzymy zdrowia, bezpiecznej pracy i  siły w służbie chorym. Dzisiaj  modlitwę różańcową ofiarujemy w kościele w  intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia.
  3. Ze względu na obostrzenia epidemiczne wewnątrz naszego kościoła może jednocześnie przebywać 70 osób. Prosimy serdecznie o przestrzeganie tego zarządzenia, a także o dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła oraz zasłanianie ust i nosa maseczką.
  4. Z tych samych względów sanitarnych musimy odwołać dzisiejsze  spotkanie dla rodziców dzieci klas III, kandydatów do bierzmowania i spotkanie za tydzień dla klas IV.
  5. W tym tygodniu w dalszym ciągu zapraszamy dzieci na różaniec o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby odmawiali też różaniec ze swoimi dziećmi w domach. Różaniec dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W niedzielę za tydzień młodzież z Wolontariatu prowadzić będzie w auli domu parafialnego charytatywną loterię fantową. Środki finansowe będą przeznaczone na pomoc w rehabilitacji chorego Piotra, o czym mówiliśmy już w dwie poprzednie niedziele.
  7. Kancelaria parafialna czynna jest bez zmian według dotychczasowego porządku.
  8. W zakrystii jak zawsze dostępny jest tygodnik Gość Niedzielny.
  9. Przy wyjściu z kościoła, nasz Gość, Pani Joanna Jurkiewicz oferuje książkę „Zwiastunowi z gór”, która jest zapisem przeżyć rekolekcji oazowych w Rzymie.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na misje święte.