PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIV  Niedziela Zwykła

15 września 2019

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych i dzieci z klas I szkoły podstawowej. Za tydzień na godz. 16.00 na poświęcenie przyborów uczniowskich zapraszamy dzieci z klas „0” i z oddziałów  
  2. Wczoraj dzieci i młodzież z naszej parafii i dekanatu wzięły udział w diecezjalnej pielgrzymce do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. W sumie wyjechały 3 autokary uczestników. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować kilkuset rodzicom i dzieciom, którzy włączyli się w akcję charytatywną naszej diecezji podarowania niezwykle ubogim dzieciom z Czadu w Afryce past i szczoteczki do zębów. To nie tylko dar materialny, ale o wiele cenniejsze budzenie wrażliwości na ludzka biedę, której mieszkańcy Afryki boleśnie doświadczają. Dziękujemy Paniom Katechetkom za zorganizowanie tej zbiórki darów i Dyrekcji Szkoły za życzliwe przyjęcie tej akcji charytatywnej.
  3. Dziś, w III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed uroczystością I Komunii Św..
  4. We wtorek, 17 września, w kościele w Golubiu o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar represjonowanych, zamordowanych i wywiezionych  w czasie II wojny światowej na tereny byłego ZSRR. 17 września,  w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę w 1939 roku obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Współorganizatorami wtorkowych uroczystości jest Koło Rodzin Sybiraków w Golubiu Dobrzyniu.
  5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy.
  6. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.
  7. Za dwa tygodnie rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już teraz prosimy rodziców, aby zakupili dla swych dzieci różańce, które zostaną poświęcone w niedzielę 29 września.
  8. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na rozpoczęte już prace związane z rozbiórką starego budynku wikariatu, na nowe ogrodzenie i uporządkowanie terenu. Bardzo dziękuję 7 funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu za całodzienną pracę przy zdejmowaniu starej blachy dachowej. Panowie Strażacy wykonali tę pracę bezinteresownie i poza swoimi godzinami pracy. Bóg zapłać za ten wolontariat !