PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIV  Niedziela Zwykła

13 września 2020

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 08.45 odbędzie się uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych dla dzieci klas V, zaś podczas Mszy św. o 11.45 I Komunia Św. dla dzieci z klas IV A,B i C. Poświecenie i rozdanie pamiątek odbędzie się w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców pozostałych klas IV – D i E. Dla tych dzieci I Komunia Św. odbędzie się za tydzień o godz. 11.45. W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy dzieci na próbę przed I Komunią Św., a w sobotę od godz. 9.00 do 10.00 na pierwszą spowiedź.
  3. Jutro, 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża. Od godz. 7.30 do 17.30 trwać będzie też Jerycho Różańcowe i całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  4. W czwartek , 17 września, w kościele w Golubiu o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar represjonowanych, zamordowanych i wywiezionych  w czasie II wojny światowej na tereny byłego ZSRR. 17 września,  w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę w 1939 roku obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Współorganizatorami czwartkowych uroczystości jest Koło Rodzin Sybiraków w Golubiu Dobrzyniu. 
  5. W sobotę grupa młodzieży z naszego dekanatu i parafii wraz z księdzem Tomaszem Gerkiem wyjeżdża na spotkanie modlitewne do Rostkowa i Przasnysza – rodzinnych miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką.
  6. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące opłaty parafialne i diecezjalne. Dzisiaj też przed świątyniami w całym Kościele Powszechnym trwa zarządzona przez papieża Franciszka zbiórka ofiar dla chrześcijan w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. Ofiary te zwykle składamy w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa te zbiórki nie mogły się odbyć, stąd papież Franciszek wyznaczył w tym celu termin bliski Święta Podwyższenia Krzyża.