PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXIII  Niedziela Zwykła

08 września 2019

 1. Dzisiaj o godz. 05.30 grupa 56 pielgrzymów rowerowych wraz z ks. Tomaszem wyruszyła na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej w Żurominie.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpoczyna się III seria Spotkań dla Narzeczonych.
 3. W czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsza powakacyjna próba naszego Chóru GAUDIUM. Zapraszamy.
 4. W piątek 13 września od godz. 7.30 do 17.30 trwać będzie w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszamy.
 5. W sobotę za tydzień odbędzie się diecezjalna pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa, gdzie urodził się św. Stanisław Kostka. Autokar z dziećmi z naszej parafii wyjedzie o godz. 6.00 rano, zaś z młodzieżą o 13.30 sprzed kościoła.
 6. W tym roku szkolnym spotkania dla rodziców dzieci z klas komunijnych będą odbywać się w następującym porządku: dla rodziców klas III w III niedziele miesiąca, dla rodziców klas IV w IV niedziele miesiąca, zawsze po Mszy św. o godz. 16.00. Udział w tych spotkaniach jest obowiązkowy. Na pierwsze z nich zapraszamy rodziców dzieci klas III w niedzielę za tydzień. Ze strony internetowej naszej parafii można już pobrać deklarację i wypełnioną przynieść już na spotkanie za tydzień.
 7. Terminy uroczystości I Komunii Św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w roku 2021 są następujące: 23.05.2021 klasy III A,B,C, 30.05.2021 klasy III D,E,F. 23.05.2021 klasy IV A,B,C, 30.05.2021 klasy IV D i E. I Komunia Św. o godz. 11.45, Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych godz. 08.45.
 8. W niedzielę za tydzień 15 września podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych i uczniów klas I Szkoły Podstawowej. Zapraszamy klasy I z rodzicami i tornistrami.
 9. W niedzielę 21 września młodzież z naszego wolontariatu wraz z księdzem Tomaszem Gerkem organizuje loterię fantową na cele charytatywne, zwłaszcza na dokończenie remontu domu jednej z rodzin potrzebującej pomocy. Młodzież serdecznie prosi o ofiarowanie i przynoszenie fantów na loterię: mogą to być przybory szkolne, zabawki i inne ciekawe przedmioty, które będzie można wygrać na loterii. Ofiarowane fanty młodzież przyjmować będzie do 19 września, codziennie po Mszy św. wieczorowej w auli domu parafialnego.
 10. W zakrystii do nabycia jest jak zawsze nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na  bieżące opłaty parafialne. Przygotowujemy się do rozbiórki starego budynku wikariatu od strony ul. Nowej i jednocześnie uzupełnienia tej przestrzeni nowym parkanem. Zwracam się z prośbą o pomoc w realizacji tych zamierzeń. Dlatego w niedzielę za tydzień ofiary na tacę przeznaczone będą właśnie na rozpoczęcie tych prac.