PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XXII Niedziela Zwykła

30 sierpnia 2020 r.

  1. We wtorek rozpoczyna się nowy Roku Szkolny i Katechetyczny. Mamy świadomość trwającej epidemii i szczególnych obostrzeń podejmowanych przez szkoły, aby zapewnić uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół maksymalne bezpieczeństwo. Dlatego we wtorek o godz. 8.00 rano odprawimy Mszę św. w intencji zachowania wszystkich od niebezpieczeństwa zarażenia i choroby. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci, rodziców, nauczycieli i katechetów. Pamiętajmy o konieczności zakładania maseczek ochronnych na nos i usta i o dezynfekcji dłoni przy wchodzeniu do kościoła.
  2. We wtorek w kościele od 17.30 rodziny Kościoła Domowego odmawiać będą różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków KŻR na Mszę św. w ich intencji. Wspólny różaniec od godz. 17. W I Czwartek 03 września o godz. 18.00 Msza św. z oprawą Akcji Katolickiej w intencji powołań do kapłaństwa.
  4. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Od godz. 15.00 spowiedź dla dzieci na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego, o 16.00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Chorych będziemy odwiedzać od godzin porannych, tak, jak na to pozwoli plan lekcji w szkołach, gdzie katechizują księża.
  5. Od przyszłej niedzieli do porządku niedzielnego powraca Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci młodszych i ich rodziców. Uroczystości I Komunii św. odbędą się 13 i 20 września o godz. 11.45, zaś Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych  13 września o godz. 08.45. Ponieważ nie ma wiele czasu na przygotowania, to bardzo prosimy rodziców o przyjście na spotkania wg następującego porządku: w niedzielę za tydzień o godz. 15.15 spotkanie dla rodziców dzieci klas V, zaś po Mszy św. o 16.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych z klas IV A, B, C. Spotkanie dla rodziców dzieci klas IV D i E odbędzie się 13 września po Mszy św. o godz. 16.00.
  6. 06 września o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się KURS DLA NARZECZONYCH. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.
  7. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach 22-23 września. Koszt przejazdu z noclegiem wynosi 135 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy możliwe są dziś i jutro po Mszy św. wieczorowej.
  8. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.