PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 XXII  Niedziela Zwykła

02 września 2018

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się kolejna seria Spotkań dla Narzeczonych.
 3. W poniedziałek 03 września rozpoczynamy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy do kościoła na godz. 30 na Mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wychowawców. Wraz z nowym Rokiem Szkolnym rozpoczynamy katechezy i spotkania organizacyjne dla rodziców dzieci klas komunijnych. Podobnie jak w latach ubiegłych katechezy i spotkania przed I Komunią św. dla rodziców dzieci klas III będą się odbywać się w II niedziele miesiąca, zawsze po Mszy św. o godz. 16.00., zaś dla rodziców dzieci klas IV w IV niedziele miesiąca, również po Mszy św. o godz. 16.00 Na pierwsze z tych spotkań zapraszamy rodziców dzieci klas III dnia 09 września. W roku 2019 I Komunia św. odbędzie się w 16 czerwca, zaś Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu św. w dwóch grupach: 09 i 16 czerwca.
 4. We wtorek w kościele o godz. 00 różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
 5. W środę 05 września na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków KŻR na Mszę św. w intencji o Boże błogosławieństwo i za zmarłych członków KŻR.
 6. W czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsza powakacyjna próba naszego Chóru GAUDIUM. Zapraszamy.
 7. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. Chorych z listy pierwszopiątkowej będziemy odwiedzać godzinach, które zależą od planów lekcji w poszczególnych szkołach.
 8. Tomasz organizuje w niedzielę 09 września pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej w Żurominie. Chętni do pielgrzymowania na rowerach mogą jeszcze zapisywać się u ks. Tomasza do wtorku włącznie. We wtorek w auli domu parafialnego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczestników tej pielgrzymki. Bardzo prosimy o obowiązkową obecność. W gablotach przy wyjściu z kościoła umieszczone są plakaty z informacjami o tej pielgrzymce.
 9. W niedzielę za tydzień, 09 września w kościele po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w roku 2019. Prosimy też o obecność ich rodziców bądź opiekunów prawnych. Rozdawane będą deklaracje przystąpienia do tego sakramentu. Jednocześnie przypominam, że nasi Parafianie – młodzież z gimnazjum im. Działyńskiego, uczniowie z gimnazjum w Gałczewie, Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych lub uczący się w ZS nr 1 na tzw. „górce” w Golubiu przyjmują sakrament bierzmowania wyłącznie tu w Dobrzyniu, w swojej parafii.
 10. Wkrótce uroczystość ku czci Patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Jak co roku, w sobotę 15 września organizujemy dekanalny wyjazd dzieci i młodzieży do Rostkowa, gdzie urodził się św. Stanisław Kostka. Chętni ze Szkoły Podstawowej mogą zapisywać się u nauczycieli religii – pań katechetek, zaś młodzież u księży wikariuszy. Koszt przejazdu autokarem i okolicznościowej pamiątki wynosi 15 zł.
 11. W zakrystii do nabycia jest jak zawsze nowy numer Gościa Niedzielnego i wrześniowy numer miesięcznika „Nasza Arka” Jest też nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny z kalendarzem ściennym dla uczniów.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Cały czas zbieramy ofiary na wymianę parkanu wokół cmentarza. Do tej pory wsparło finansowo te prace jedynie 35 rodzin z naszej parafii. Na razie zdjęta została górna część bramy od ul. Sokołowskiej, gdyż zagrażała już przechodzącym pod nią osobom. Mam nadzieję, że uda się nam szybciej uzbierać odpowiednią kwotę i przystąpić do dalszych prac.