PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XXII Niedziela Zwykła

01 września 2019 r.

 1. Dziś obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 10.30 zostanie odprawiona na Placu Tysiąclecia Msza św. w intencji ofiar wojny i w intencji o pokój w Polsce, Europie i na całym świecie. Po Mszy św. rozpoczną się uroczystości przy pomnikach Pamięci Narodowej, w Parku Miejskim: koncert kwartetu smyczkowego zaś o 12.30 żywa lekcja historii. Natomiast w każdym kościele naszej diecezji modlić się będziemy śpiewając Suplikacje, a o godz. 14.00 na 5 minut włączone będą dzwony dla przypomnienia ofiar i tragedii II wojny światowej.
 2. Przeżywamy dziś I Niedzielę Miesiąca. Po sumie odbędzie się adoracja eucharystyczna, wspomniane Suplikacje i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną.
 3. Jutro początek nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i katechetów na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji o dary Ducha Św. dla rozpoczynających nowy rok nauki w szkołach.
 4. We wtorek w kościele od 17.00 rodziny Kościoła Domowego odmawiać będą różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
 5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków KŻR na Mszę w ich intencji i wspólny różaniec po Mszy św. W I Czwartek 05 września o g 18.00 Msza św. z oprawą Akcji Katolickiej w intencji powołań do kapłaństwa.
 6. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Od godz. 15.00 spowiedź dla dzieci na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego, o 16.00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Chorych będziemy odwiedzać od godzin porannych, tak, jak na to pozwoli plan lekcji w szkołach, gdzie katechizują księża.
 7. Od dzisiejszej niedzieli do porządku niedzielnego powraca Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci młodszych i ich rodziców.
 8. W czwartek na Mszy świętej wieczorowej gromadzą się Ministranci naszej parafii. Po niej ks. Tomasz zaprasza na krótkie spotkanie formacyjne i mecz piłki nożnej w nowej hali OSIR pomiędzy Ministrantami a ich Rodzicami.
 9. 08 września o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się KURS DLA NARZECZONYCH. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.
 10. W niedzielę 8 września o godzinie 5.30 rano wyruszy ”III Rowerowa Pielgrzymka z Dobrzynia - do Sanktuarium Maryjnego w Żurominie” na uroczystości odpustowe połączone z dożynkami. W tym roku trasa przejazdu jest znacznie łatwiejsza ponieważ została zmieniona i przebiegać będzie przez Płonne oraz Wąpielsk. Po zakończonych uroczystościach i wspólnym posiłku – pielgrzymi wrócą do domu autokarem. Dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału osoby, które noszą się z zamiarem pielgrzymowania rowerowego do Pani Żuromińskiej. Listę uczestników, ks. Tomasz zamyka ostatecznie w środę 4 września!
 11. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i miesięcznik Nasza Arka. Zachęcamy do lektury.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.