PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019 r.

  1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza - Tomasza Gerka, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie. Pochodzi z parafii Obryte. Ks. Tomasz będzie katechizował w ZS nr 2 oraz m.in. opiekował się młodzieżą i Kościołem Domowym w naszej parafii. Życzymy księdzu Tomaszowi aby poczuł się jak we własnym domu, i owocnie, z pomocą Łaski Bożej osiągał wiele sukcesów w pracy duszpasterskiej. Witamy serdecznie!
  2. Na prośbę Burmistrza Miasta Golubia - Dobrzynia w niedzielę 01 września, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, o godz. 10.30 zostanie odprawiona na Placu Tysiąclecia Msza św. w intencji ofiar wojny i w intencji o pokój w Polsce, Europie i na całym świecie. Po Mszy św. rozpoczną się uroczystości przy pomnikach Pamięci Narodowej, w Parku Miejskim: koncert kwartetu smyczkowego zaś o 12.30 żywa lekcja historii.
  3. W poniedziałek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszej parafii o godz. 07:00, 10:00 i 18:00. Zapraszamy.
  4. Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Po sumie odbędzie się adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną.
  5. Od niedzieli 01 września wraca do porządku niedzielnego Msza św. o g 16.00 dla dzieci młodszych i ich rodziców.
  6. 08 września o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Trwać będzie przez cztery kolejne niedziele. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.
  7. W niedzielę 8 września odbędzie się III Rowerowa Pielgrzymka z Dobrzynia do Sanktuarium Maryjnego w Żurominie na uroczystości odpustowe połączone z dożynkami. Trasa wynosi 60 km. Szczegóły i zapisy u ks. Tomasza Kaszanka.
  8. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.