PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XXI Niedziela Zwykła

23 sierpnia 2020 r.

  1. W środę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszej parafii o godz. 07:00, 10:00 i 18:00. Zapraszamy.
  2. W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY SKĘPSKIEJ (MB Brzemiennej - Królowej Mazowsza i Kujaw) Trasa całodniowego pielgrzymowania wyniesie łącznie 80 km. Pątnicy zatrzymają się także na krótki odpoczynek i wspólną modlitwę w Parafii: Ruże, u Ojców Karmelitów w Oborach, a także w Dulsku. Ta jednodniowa  PIELGRZYMKA jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie jechały w tym roku na jednośladach do Częstochowy oraz dla tych, którzy nie pojadą we wrześniu na Odpust MB do Żuromina (ponieważ w tym roku mamy u nas uroczystości komunijne) Obowiązkowe SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dla WSZYSTKICH uczestników tej wyprawy - odbędzie się w środę 26 sierpnia! Tego dnia grupa Pielgrzymów Rowerowych gromadzi się w naszym kościele na Mszy świętej o godzinie 18.00 Następnie weźmie udział w Nowennie przed obrazem MB Nieustającej Pomocy. A po zakończeniu nabożeństwa odbędzie się (W KOŚCIELE!)  krótka odprawa, podczas której ks. Tomasz Kaszanek przedstawi dokładny plan, wymagane przepisy sanitarne i zamknie ostatecznie listę uczestniczących w sobotniej Pielgrzymce.
  3. 06 września o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Trwać będzie przez cztery kolejne niedziele. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.
  4. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne. Dzisiaj też, przed kościołem zbierane są ofiary dla mieszkańców Bejrutu w Libanie, gdzie niedawno doszło do wielkiej eksplozji i poszkodowanych jest wiele osób, w tym także dzieci.