PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XX Niedziela Zwykła

18 sierpnia 2019 r.

  1. Dziś żegnamy dotychczasowego wikariusz naszej parafii – ks. Grzegorza Sieczkę. Ks. Grzegorz katechizował w ZS nr 2, zajmował się młodzieżowym wolontariatem, był parafialnym moderatorem Kościoła Domowego i pełnił funkcję dekanalnego duszpasterza młodzieży. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za gorliwą posługę kapłańską i życzymy wielu łask Bożych w nowej parafii w Raciążu.
  2. W czwartek 22 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam oraz duszpasterzy naszej parafi
  3. W sobotę 24 sierpnia o godz. 10.00 rozpocznie się spływ kajakowy dla uczestników V Pielgrzymki Rowerowej z Dobrzynia do Częstochowy. Do udziału zaprasza ks. Tomasz – przewodnik pielgrzymki rowerowej.
  4. Na prośbę Burmistrza Miasta Golubia - Dobrzynia w niedzielę 01 września, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, o godz. 10.30 zostanie odprawiona na Placu Tysiąclecia Msza św. w intencji ofiar wojny i w intencji o pokój w Polsce, Europie i na całym świecie. Bliższe informacje podamy za tydzień.
  5. Od 08 września o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Trwać będzie przez cztery kolejne niedziele. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.
  6. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.