PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XVIII Niedziela Zwykła

05 sierpnia 2018 r.

 

  1. Jutro - to jest 06 sierpnia przypada nasz doroczny odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. będą odprawiane wg wakacyjnego porządku niedzielnego. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. kan. Zbigniew Morawski – nowy proboszcz z Ostrowitego. Zapraszamy serdecznie do udziału w odpuście wszystkich parafian, Asystę procesyjną i służbę liturgiczną.
  2. Jutro rano, po Mszy św. w płockiej katedrze wyrusza XXXVII Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. W czasie trwania Pielgrzymki, od 06 do 14 sierpnia włącznie zapraszamy do naszego kościoła na godz. 20.30 na Apele Modlitewne w intencji pątników. Jako pielgrzymi duchowi będziemy wspierać modlitwą ks. Grzegorza i pielgrzymów z naszej parafii i diecezji, naszą parafialną – IV Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę z ks. Tomaszem oraz wszystkich innych, zwłaszcza pielgrzymów z Elbląga.
  3. We wtorek od godz. 17.00 będzie odmawiany różaniec w intencji trzeźwości naszych rodzin i całej Ojczyzny.
  4. Od czwartku 9 sierpnia do środy 15 sierpnia – trwać będzie Jerycho domowe. Polega ono na indywidualnej modlitwie różańcowej przez jedną godzinę w domu (dowolnie wybraną przez uczestnika). Zapraszamy chętnych do zapisywania i włączenia się w tą piękną akcję.
  5. W piątek 10 sierpnia – po porannej Mszy Świętej - wyruszy z naszego kościoła IV Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zachęcamy do odprowadzenia rowerowych pątników naszej parafii i do modlitwy także w ich intencji.
  6. We wtorek 14 sierpnia – o godz. 02:00 nad ranem - sprzed naszego kościoła wyruszy autokar ze zgłoszonymi chętnymi, którzy pojadą do Częstochowy na wejście pielgrzymki płockiej i wrócą do Dobrzynia wraz z Pielgrzymami Rowerowymi na Apel Jasnogórski.
  7. Podobnie jak w latach ubiegłych, 15 sierpnia zorganizowany będzie autokar z naszej parafii na uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej w Oborach. Na ten wyjazd można zapisywać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. W zakrystii jest jak zwykle nowy numer tygodnika Gość Niedzielny oraz sierpniowy numer miesięcznika Nasza Arka.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.