PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XVIII Niedziela Zwykła

04 sierpnia 2019 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom z naszej parafii, które przyjęły na nocleg uczestników Pieszej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę. Dziękuję też Dyrekcji OSIR-u za udostepnienie sal w Ośrodku dla potrzeb Pielgrzymki Elbląskiej.
  2. We wtorek 06 sierpnia przypada nasz doroczny odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. będą odprawiane wg wakacyjnego porządku niedzielnego. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi nasz dawny wikariusz – ks. Mariusz Przybysz . Zapraszamy serdecznie do udziału w odpuście wszystkich parafian, gości, Asystę procesyjną i służbę liturgiczną.
  3. We wtorek 06 sierpnia po Mszy św. w płockiej parafii na Radziwiu wyruszy XXXVIII Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. W czasie trwania  Pielgrzymki, od 06 do 14 sierpnia włącznie zapraszamy do naszego kościoła na godz. 20.30 na Apele Modlitewne w intencji pątników. Jako pielgrzymi duchowi będziemy wspierać modlitwą pielgrzymów z naszej parafii i diecezji, naszą parafialną – V Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę z ks. Tomaszem oraz wszystkich innych, zwłaszcza bliskich nam pielgrzymów z Elbląga.
  4. We wtorek od godz. 17.00 będzie odmawiany różaniec w intencji trzeźwości naszych rodzin i całej Ojczyzny.
  5. W środę 07 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków KŻR. Wspólny różaniec będzie odmawiany po Mszy św. Natomiast od piątku 09 sierpnia do czwartku 15 sierpnia – trwać będzie Jerycho D Polega ono na indywidualnej modlitwie  różańcowej przez jedną godzinę w dowolnie wybranej porze doby.
  6. W sobotę 10 sierpnia – po porannej Mszy Świętej - wyruszy z naszego kościoła V Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zachęcamy do odprowadzenia rowerowych pątników naszej parafii i do modlitwy także w ich intencji.
  7. Niedziela za tydzień będzie poprzedzać święto ku czci św. O. Maksymiliana Kolbe. Dlatego za tydzień będziemy gościć o. Radosława Tomczaka z Radia Niepokalanów, który będzie głosił kazania przypominające o męczeństwie O. Kolbe. Będzie też możliwość nabycia ciekawych książek o tematyce religijnej.
  8. Podobnie jak w latach ubiegłych, 15 sierpnia zorganizowany będzie autokar z naszej parafii na uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej w Oborach. Na ten wyjazd można zapisywać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. W zakrystii jest jak zwykle nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne. Taca za tydzień, z II Niedzieli sierpnia będzie przeznaczona na utrzymanie WSD w Płocku.