PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

XVII  Niedziela Zwykła

 26  lipca  2020 r.

  1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. przy bramie kościoła będziemy poświęcać pojazdy, kierowców i użytkowników dróg, prosząc przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o opiekę Bożej Opatrzności nad nami. Poświęcenie pojazdów związane jest z akcją pomocy dla misjonarzy. Składając ofiary umożliwiamy zakup środków transportu w terenie, gdzie pracują polscy misjonarze. W ubiegłym roku Kościół w Polsce zakupił i przekazał 297 pojazdów: 58 samochodów terenowych i osobowych, 3 busy, 1 ambulans medyczny, 155 rowerów, 42 wózki dla niepełnosprawnych, 31 motocykli, 1 quad, 3 silniki do łodzi i 1 łódź. Z pomocą tych pojazdów misjonarze niosą Chrystusa, tak, jak mówi etymologia imienia Krzysztof Christoforosniosący Chrystusa.
  2. W sobotę 01 sierpnia przybędzie na nocleg do Golubia-Dobrzynia XXVIII Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Bądź wola Twoja”. Będzie ona miała ograniczony charakter. Pielgrzymi – w liczbie około 200 osób nie będą w tym roku nocować u rodzin, ale w odrębnych salach, do których przejdą po krótkiej modlitwie w kościele.  Po wyjściu pielgrzymów miejsca ich noclegu będą zdezynfekowan
  3. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. W niedzielę za tydzień po sumie adoracja i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę.
  4. W niedzielę za tydzień w kościele w Golubiu o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. do Bożej Opatrzności z prośbą o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną oraz o pojednanie w naszym narodzie.
  5. Również w niedzielę 02 sierpnia o godz. 10.00 spod pomnika Józefa Piłsudskiego wystartuje Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet śladami Anny Wazówny o puchar marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorzy zapraszają na start wyścigu i jednocześnie informują o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym.
  6. Przypominamy, że 6 sierpnia wyruszy XXXIX Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „STAWIAM NA MARYJĘ”. Ze względów bezpieczeństwa tegoroczna Pielgrzymka Płocka będzie miała charakter sztafety – tzn. codziennie wędrować będzie tylko jedna grupa, której uczestnicy wieczorem powracają do swoich domów rodzinnych. Grupa z naszego rejonu – tj. GRUPA BRĄZOWA - będzie pielgrzymować pieszo w środę 12 sierpnia! Zapisy na ten jeden dzień wędrówki pieszej przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Już teraz można też zapisać się na listę pielgrzymów duchowych i otrzymać swój własny (specjalnie przygotowany) Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Od 6 sierpnia codziennie o 20.30 modlitwą apelową będziemy wspierać wędrujących na szlaku pątników oraz naszych pielgrzymów rowerowych, którzy na Jasną Górę wyruszą 10 sierpnia.
  7. W zakrystii kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.