PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą   XVI  Niedziela Zwykła

 21  lipca  2019 r.

 

  1. Wzywając orędownictwa św. Krzysztofa – poświęcamy dziś pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Przy tej okazjiskładamy ofiary na organizację MIVA POLSKA, przekazującą misjonarzom środki transportu. Każdemu kierowcy chcemy też podarować pamiątkę z modlitwą do św. Krzysztofa w formie zapachowej zawieszki do wyboru w trzech nutach zapachowych.
  2. Od dzisiaj do wtorku gościmy w domu parafialnym 17 – osobową grupę młodzieży z diecezji Brescia we Włoszech, którzy wraz ze swoim księdzem proboszczem i siostrą zakonną zwiedzają Polskę. Dziękuję młodzieży z naszego wolontariatu oraz harcerzom z ZHP w Golubiu Dobrzyniu za wszelką pomoc w zorganizowaniu pobytu młodych Włochów.   
  3. W poniedziałek 22 lipca - o godz. 18.00 KPRM zaprasza na Mszę świętą w intencji Kościoła, Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam oraz duszpasterzy naszej parafii. Po zakończonej Eucharystii w salce domu parafialnego odbędzie się spotkanie formacyjne.
  4. Już kilka rodzin zgłosiło się do przyjęcia w swoich domach pieszych pielgrzymów z Elbląga, którzy w czwartek 1 sierpnia przybędą do Golubia-Dobrzynia na nocleg. Jeśli są jeszcze chętni do przyjęcia pielgrzymów jasnogórskich mogą zapisać się po Mszach w zakrystii.
  5. W kancelarii parafialnej przyjmowane są zapisy na XXXVIII Płocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można także wpisać się na listę pielgrzymów duchowych, którzy w dniach 6-14 sierpnia będą się gromadzić w kościele na apelach jasnogórskich.
  6. Lista pątników na Rowerową Pielgrzymkę do Częstochowy została zamknięta! Wszystkich zapisanych uczestników oraz służby towarzyszące naszym pielgrzymom na trasie - ks. Tomasz zaprasza w sobotę 3 sierpnia o godz. 19.00 do auli domu parafialnego na obowiązkową ODPRAWĘ przed pielgrzymką.
  7. Zapowiedzi przedślubne.
  8. W zakrystii kościoła możemy nabyć wakacyjny numer tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.