PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

XVI  Niedziela Zwykła

 19  lipca  2020 r.

 

  1. Witamy serdecznie przebywających w tych dniach na terenie naszej parafii urlopowiczów i wakacyjnych gości. Zachęcamy do udziału we Mszach świętych i osobistej modlitwy w naszym kościele. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednani Księża spowiadają zarówno przed Eucharystią poranną o godzinie 7:00 jak i wieczorem przed 17:30 i 18:00
  2. W środę przypada dzień miesiąca - członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja zapraszają na godz. 18.00 do naszego kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencjach Kościoła, Ojca św., umiłowanej Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam oraz za duszpasterzy naszej parafii. Na zakończenie liturgii – jak zwykle w środy poprowadzone będzie przed obrazem nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Przypominamy, że 6 sierpnia wyruszy XXXIX Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „STAWIAM NA MARYJĘ”. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy podjęli decyzję, że tegoroczna Pielgrzymka będzie miała charakter sztafety – tzn. codziennie wędrować będzie tylko jedna grupa, której uczestnicy wieczorem powracają do swoich domów rodzinnych. Grupa z naszego regionu – tj. GRUPA BRĄZOWA - będzie pielgrzymować pieszo w środę 12 sierpnia! Zapisy na ten jeden dzień wędrówki pieszej przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Już teraz można zapisać się na listę pielgrzymów duchowych i otrzymać swój własny (specjalnie przygotowany) Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Od 6 sierpnia codziennie o 20.30 modlitwą apelową będziemy wspierać wędrujących na szlaku pątników.
  4. W poniedziałek zostanie ostatecznie zamknięta lista Pielgrzymów Rowerowych, którzy wyruszą z naszej parafii przed oblicze Czarnej Madonny. Wszystkich zapisanych na tą rowerową 5-cio dniową wyprawę zapraszamy na spotkanie organizacyjne we czwartek 23 lipca o godzinie 20:00 do auli domu
  5. W niedzielę za tydzień - w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących - odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Auta i użytkowników dróg będziemy poświęcać po zakończeniu każdej Mszy świętej. Przy tej okazji – dziękując za szczęśliwie przejechane kilometry – składamy ofiary na organizację MIVA POLSKA, która przekazuje środki transportu dla misjonarzy.
  6. W dniu 01 sierpnia przybędzie na nocleg do Golubia-Dobrzynia XXVIII Elbląska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Bądź wola Twoja”. Będzie ona miała ograniczony charakter. Pielgrzymi – w liczbie około 200 osób nie będą w tym roku nocować u rodzin, ale w odrębnych salach. Po wyjściu pielgrzymów miejsca ich noclegu będą zdezynfekowane.
  7. W zakrystii kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty.