PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą   XV  Niedziela Zwykła

 14  lipca  2019 r.

 

  1. Cieszymy się, że wiele osób korzystających z urlopu i wypoczynku na terenie naszej parafii uczestniczy w tygodniu   w nabożeństwach i przystępuje do sakramentów świętych.
  2. W niedzielę za tydzień - w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących - odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych. Auta i użytkowników dróg będziemy poświęcać po Mszach św. od godz. 7.00 do 12.00. Przy tej okazji – dziękując za szczęśliwie przejechane kilometry – składamy ofiary na organizację MIVA POLSKA, która przekazuje środki transportu dla misjonarzy.   
  3. W czwartek 01 sierpnia do naszej parafii przybędzie na nocleg Piesza Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. W zakrystii po Mszach św. można zgłaszać adresy rodzin, które chciałyby przyjąć do siebie na nocleg utrudzonych wędrowców.
  4. Z dniem 6 sierpnia [tym razem nie z Katedry, ale z parafii Płock-Radziwie – za Wisłą] wyruszy XXXVIII Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „MOCNI BOŻYM DUCHEM”. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Będzie można także wpisać się na listę pielgrzymów duchowych, którzy codzienną modlitwą na apelu o godz. 20.30 będą wspierać wędrujących pielgrzymów.
  5. Na sierpniową pielgrzymkę rowerową do Częstochowy zgłosiło się już 40 pątników. Tomasz – przewodnik grupy pielgrzymów rowerowych przypomina, że zapisy trwają tylko do 20 lipca! A w sobotę 3 sierpnia o godz. 19.00 - w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie organizacyjne dla zapisanych uczestników.
  6. Zapowiedzi przedślubne.
  7. W zakrystii kościoła możemy nabyć nowy/wakacyjny numer tygodnika Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.