PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

XV  Niedziela Zwykła

 14  lipca  2019 r.

 

  1. W poniedziałek 13 lipca od godz. 7.30 do 17.30 trwać będzie w naszym kościele Jerycho Różańcowe. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i chociaż chwilę modlitwy za wstawiennictwem Matki Najświętszej we wszystkich osobistych intencjach.
  2. 6 sierpnia wyruszy XXXIX Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem STAWIAM NA MARYJĘ”. W tym roku ze względu na epidemię Pielgrzymka będzie miała charakter sztafety – codziennie wędrować będzie tylko jedna grupa, która wieczorem powróci do swego rejonu w diecezji. Nasza grupa – brązowa będzie pielgrzymować pieszo 12 sierpnia. Zapisy na ten jeden dzień wędrówki pieszej przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Szczególną rolę odegra w tym roku Pielgrzymka Duchowa.  Można już wpisać się na listę pielgrzymów duchowych, którzy codzienną modlitwą na apelu o godz. 20.30 będą wspierać wędrujących pielgrzymów. Każdy pielgrzym duchowy otrzyma specjalnie przygotowany Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Serdecznie zapraszamy do udziału w Pielgrzymce tak pieszej, jak   i duchowej.
  3. Na sierpniową pielgrzymkę rowerową do Częstochowy zgłosiło się już 40 pątników. Tomasz Gerek – przewodnik grupy pielgrzymów rowerowych przypomina, że zapisy trwają tylko do 20 lipca.
  4. W zakrystii kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.