PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XIX Niedziela Zwykła

12 sierpnia 2018 r.

  1.  Trwa Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę, a także nasza parafialna Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. Codziennie wspieramy wszystkich   pielgrzymów naszymi modlitwami gromadząc się w kościele parafialnym o  godz. 20.30 na apelu modlitewnym. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy   poświęcają swój czas i każdego dnia uczestniczą w tych wieczornych modlitwach. Do wtorku włącznie zapraszamy jeszcze  do udziału w 
  2. W poniedziałek od godz. 7.30 do 18.00 trwać będzie w naszym kościele Jerycho Różańcowe. Przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny będziemy modlić się o pokój na całym świecie, liczne i święte powołania kapłańskie, o trzeźwość dla narodu i za wszystkich pielgrzymów zdążających na Jasna Górę.
  3. W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi  Panny. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30   i 18.00. Będzie też odprawiana Msza św. o godz. 7.00 w kaplicy w szpitalu. Nie  będzie natomiast sumy o godz. 12.00, gdyż tak księża, jak  i wiele osób udaje się w tym  czasie  na odpust do Obór, Płonnego i Dulska. W środę   o godz. 9.30 wyjedzie sprzed naszego kościoła  autokar do Obór dla osób, które chciałyby uczestniczyć w odpuście w Oborach. Jest jeszcze wiele wolnych miejsc w autokarze, po Mszach św. można zapisywać się na listę wyjeżdżających.  Powrót  autokaru o  godz. 15.00 z Obór.  Poświęcenie ziół będzie miało  miejsce na każdej Mszy św. Jak w każdy dzień świąteczny tak i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. Za tydzień, w niedzielę 19 sierpnia w Rostkowie – miejscu urodzin św. Stanisława Kostki odbędą się główne, ogólnopolskie obchody związane z 450. rocznicą śmierci św. Stanisława Kostki. O godz. 15.00 zostanie tam odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Z całej diecezji wyruszą do Rostkowa delegacje poszczególnych parafii. Mamy 5 wolnych miejsc w autokarze do Rostkowa. Prosimy, aby chętni na wyjazd na tę uroczystość zgłosili się jak najszybciej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie parafii. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.