PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019 r.

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii O. Radosława Tomczaka z zakonu O.O. Franciszkanów Konwentualnych. O Radosław pracuje w Radiu Niepokalanów. Dziś przybliży nam postać św. Maksymiliana Kolbe, wielkiego czciciela Niepokalanej Matki Bożej.
  2. Trwa Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę, a także nasza V Parafialna Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. Codziennie wspieramy wszystkich   pielgrzymów naszymi modlitwami gromadząc się w kościele parafialnym o  godz. 20.30 na apelu modlitewnym. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy   poświęcają swój czas i każdego dnia uczestniczą w tych  wieczornych modlitwach. Do środy włącznie zapraszamy jeszcze  do udziału w apelu.
  3. We wtorek od godz. 7.30 do 17.00 trwać będzie w naszym kościele Jerycho Różańcowe. Przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny będziemy modlić się o pokój na całym świecie, liczne i święte powołania kapłańskie, o trzeźwość dla narodu i za wszystkich pielgrzymów zdążających na Jasną Górę.
  4. W czwartek  15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi  Panny. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30   i 18.00. Będzie też odprawiana Msza św. o godz. 7.00 w kaplicy w szpitalu. Nie   będzie natomiast sumy o godz. 12.00, gdyż tak księża, jak  i wiele osób udaje się w tym  czasie  na odpust do Obór, Płonnego. W czwartek   o godz. 9.30 wyjedzie sprzed naszego kościoła  autokar do Obór dla osób, które chciałyby uczestniczyć w odpuście w Oborach. Jest jeszcze wiele wolnych miejsc w autokarze, po Mszach św. można zapisywać się na listę wyjeżdżających.  Powrót  autokaru o  godz. 15.00 z Obór.  Poświęcenie ziół będzie miało  miejsce na każdej Mszy św. Jak w każdy dzień świąteczny tak i w czwartek  kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. 5. Za tydzień pożegnamy księdza Grzegorza Sieczkę, naszego wikariusza, który dwa lata pracował w naszej parafii, zwłaszcza zajmował się młodzieżowym wolontariatem oraz katechizował w ZS nr 2. Na jego miejsce wkrótce przybędzie neoprezbiter, Tomasz Gerek.
  6. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie naszego WSD w Płocku.