PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

XIX Niedziela Zwykła

09 sierpnia 2020 r.

1. Trwa Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Jutro po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy też  nasza, VI Parafialna Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. Codziennie wspieramy wszystkich   pielgrzymów naszymi modlitwami gromadząc się w kościele parafialnym o  godz. 20.30 na apelu modlitewnym. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy   poświęcają swój czas i każdego dnia  uczestniczą w tych  wieczornych modlitwach.

2. W czwartek od godz. 7.30 do 17.00 trwać będzie w naszym kościele Jerycho Różańcowe. Przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny będziemy modlić się o ustanie pandemii koronawirusa, o trzeźwość w rodzinach, zgodę w narodzie  i za wszystkich pielgrzymów zdążających na Jasną Górę.

3. W sobotę  15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi  Panny. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30   i 18.00. Będzie też odprawiana Msza św. o godz. 7.00 w kaplicy w szpitalu. Nie   będzie natomiast sumy o godz. 12.00, gdyż tak księża, jak  i wiele osób udaje się w tym  czasie  na odpust do Obór i Płonnego. W tym roku, ze względu na epidemię nie organizujemy wyjazdu autokarem do Obór.  Poświęcenie ziół będzie miało  miejsce na każdej Mszy św. Jak w każdy dzień świąteczny tak i w sobotę  kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Dzisiaj przed kościołem zorganizowana jest zbiórka dobrowolnych ofiar przeznaczonych na uratowanie życia i zdrowia naszego parafianina, 21-letniego Szymona, który uległ wypadkowi samochodowemu i od miesiąca nie odzyskał jeszcze przytomności. Konieczna będzie długotrwała rehabilitacja. Zbiórkę koordynuje Fundacja „Się pomaga”. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wesprzeć to dzieło miłosierdzia.

Numer konta: 59 1240 3406 1111 0010 6652 5562  z dopiskiem: „DLA SZYMONA”

5. Już dziś informujemy, że na zakończenie wakacji tj. w ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się Pielgrzymka Rowerowa do Sanktuarium Matki Bożej w Skępem. Najważniejszą z próśb będzie intencja błagalna o zatrzymanie pandemii koronawirusa i obronę naszych wartości chrześcijańskich, które są coraz bardziej atakowane i profanowane. Pątnicy rowerowi wyruszą na trasę w godzinach porannych i tego samego dnia po Uroczystej Eucharystii i posiłku u Ojców Bernardynów powrócą na rowerach do Golubia-Dobrzynia.

6. Biskup Płocki Piotr Libera prosi o przekazanie apelu, aby w czasie trwającej ciągle epidemii zachować wszystkie przepisy Sanepidu i Ministerstwa Zdrowia. Pamiętajmy, że obowiązkowe jest zakładanie maseczek na usta i nos wewnątrz kościoła. Przy drzwiach kościoła znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym dłonie. Prosimy o ich używanie.

7. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.   

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie naszego WSD w Płocku.