PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   XIII  Niedziela Zwykła

28 czerwca 2020 r.

  1. Jutro Kościół Powszechny obchodzi uroczystość ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy do modlitwy za Kościół. 
  2. W środę 1 lipca o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji zmarłych i obecnych członków KŻR. Wspólny Różaniec rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu Mszy św.
  3. W I Czwartek Miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji o nowe powołania do kapłaństwa. Oprawę Mszy św. przygotowuje Akcja Katolicka.
  4. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. i adoracja w ciszy do godz. 18.00. Chorych z listy pierwszopiątkowej będzie odwiedzać dwóch księży od godzin porannych. Prosimy o większą cierpliwość w oczekiwaniu na księdza. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające NS Najświętszej Maryi Panny.
  5. Niedziela za tydzień będzie I Niedzielą Miesiąca. Po sumie adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatami.
  6. W związku z obchodzoną w tym roku 100-tną rocznicą urodzin świętego Jana Pawła II – Pielgrzymi Rowerowi z naszej parafii organizują ”Spływ kajakowy ku czci Papieża Polaka”. Odbędzie się on w sobotę 11 lipca od godziny00. Początek obok mostu w Konstancjewie, zakończenie w pobliżu Rybaczówki. Po dopłynięciu wszystkich osad - odprawiona zostanie Msza święta polowa, a po niej wspólny posiłek przy grillu. Szczegółowe informacje organizacyjne są umieszczone na facebooku Pielgrzymki Rowerowej Dobrzyń nad Drwęcą. Zapraszamy do tej formy wypoczynku.
  7. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli przez okres wakacji nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00. Powróci do porządku niedzielnego 06 września.
  8. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie parafii oraz za ofiary przekazywane na konto parafialne w banku PKO BP w Golubiu-Dobrzyniu.