PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

XIII  Niedziela Zwykła

26 czerwca 2022 r.

  1. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku w miesiącach letnich. Przypominam też, że od dzisiaj do końca sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00.
  2. W środę w Kościele Powszechnym obchodzimy Uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Ofiary zbierane tego dnia na tacę w całym katolickim świecie są co roku przeznaczane do dyspozycji Papieża Franciszka i Stolicy Apostolskiej.
  3. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00, o 16.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Chorych z listy pierwszopiątkowej będą odwiedzać 2 księża, prosimy o cierpliwe oczekiwanie na kapłana. Najbliższa sobota będzie I Sobotą Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  4. W niedzielę za tydzień przypada I Niedziela Miesiąca. Po sumie odbędzie się adoracja eucharystyczna i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną, której raz jeszcze pragnę podziękować za obecność nie tylko w Boże Ciało, ale przez wszystkie dni Oktawy i w I Niedziele Miesiąca.
  5. Od dzisiejszej niedzieli do 24 lipca włącznie - trwają zapisy chętnych do wzięcia udziału w VIII Pielgrzymce Rowerowej z Dobrzynia nad Drwęcą na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy dzień wcześniej tj. 9 sierpnia po Mszy porannej w naszym kościele. Po kilku dniach pokonywania trasy około 330 km, w sobotę 13 sierpnia odbędzie się rekolekcyjny ”Dzień Skupienia - przed obliczem Czarnej Madonny” dla wszystkich Pątników Rowerowych. Chętnych do udziału w tej sierpniowej wyprawie zapisuje ks. Tomasz Kaszanek – kierownik pielgrzymki.
  6. Dyrekcja MOPS w Golubiu Dobrzyniu prosi o przekazanie informacji, że są jeszcze do rozdania tzw. opaski bezpieczeństwa – elektroniczny system powiadamiania o nagłym pogorszeniu się zdrowia lub samopoczucia osób starszych, którzy ukończyli 65. rok życia. Zainteresowani otrzymaniem takiej opaski, zwłaszcza najbliżsi lub opiekunowie seniorów mogą zgłaszać się do MOPS po bliższe informacje.
  7. Chcemy dziś zasygnalizować poważny problem dotyczący śmieci na cmentarzu parafialnym. Firma EKOSYSTEM z Wąbrzeźna nieoczekiwanie wypowiedziała parafii podpisaną na bieżący rok umowę na wywóz odpadów z cmentarza, zabrany został też kontener, który wynajmowaliśmy. Powodem jest brak miejsca na składowanie odpadów powstających na cmentarzu. Żadne okoliczne wysypisko śmieci nie chce ich z tych powodów przyjmować. O tym problemie powiadomiłem burmistrza miasta i obecnie poszukujemy pilnie rozwiązania. Na razie bardzo prosimy, aby zużyte plastikowe wkłady do zniczy i wszelki inny plastik i szkło umieszczać w pojemnikach przydomowych, skąd EKOSYSTEM musi odbierać odpady, za co przecież każdy z nas do Urzędu Miasta płaci.   
  8. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.