PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU   n / Drwęcą  

X  Niedziela Zwykła

09 czerwca 2024 r.

  1. W ubiegłą niedzielę odbył się w naszej parafii kiermasz charytatywny i festyn rodzinny. Pragniemy podziękować za zorganizowanie tego wydarzenia i za wzięcie udziału w festynie. Dla chorego dziecka, Nadii zebrano kwotę ponad 16 tysięcy zł. Wielkie Bóg zapłać za otwarte serca.
  2. W czwartek 13 czerwca w naszym kościele od godz. 7.30 do 17.30 trwać będzie Jerycho Różańcowe i całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny i o zachowanie wiary, pokój i bezpieczny odpoczynek podczas bliskich już wakacji i urlopów.
  3. Dziś pragnę oficjalnie podziękować Księdzu Pawłowi Sprusińskiemu, który z dniem 21 sierpnia odchodzi z naszej parafii na nową placówkę duszpasterską w parafii św. Marcina w Gostyninie. Dziękuję za pracę z grupami parafialnymi, dyżury w kancelarii parafialnej, w szpitalu, konfesjonale i wszelką posługę duszpasterską. Życzę Księdzu Pawłowi, aby praca w nowej parafii wsparta błogosławieństwem Jezusa Dobrego Pasterza przynosiła wiele dobrych owoców i pomnażała Chwałę Bożą. Od września w naszej parafii będzie niestety pracować już nie trzech lecz dwóch księży wikariuszy.
  4. W niedzielę za tydzień 16. 06. Po Mszy św. o 10.30 w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie organizacyjne osób wyjeżdżających w góry z ks. Damianem.
  5. Za tydzień w naszym mieście odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi do wyrażenia szacunku i poparcia dla wartości, jakimi są dar życia i wspólnota rodzinna.
  6. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Jest też nowy numer kwartalnika Historia Kościoła.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na utrzymanie parafii.