PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   VIII Niedziela Zwykła

03 marca 2019 r.

 

  1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca, po sumie oddamy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
  2. We wtorek w kościele od godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje nas ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zwracajmy też szczególną uwagę na zachowanie postu, abstynencję i powstrzymanie się od rozrywek we wszystkie dni Wielkiego Postu. W Środę Popielcową od godz. 17.30 członkowie KŻR odmawiać będą różaniec, o 18.00 Msza św. w intencjach członków KŻR. 
  4. W czasie Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa pokutne. Już w piątek w tym tygodniu zapraszamy na pierwszą Drogę Krzyżową. Dla dzieci Droga Krzyżowa będzie o godz. 16.00, dla dorosłych o 17.15, dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiane będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.\
  5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną wycieczkę autokarową do Warszawy” Na przywitanie wiosny” w dniu 18 marca. Tomasz prosi, aby zapisani zgłaszali się do niego po odbiór wymaganego formularza zgody rodziców.
  6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy rodziców dzieci klas III na spotkanie przed I Komunią św.
  7. W zakrystii jak zawsze dostępny jest nowy numer tygodnika Gość Nie
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca ofiary przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.