PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29  maja 2022 r.

 

  1. Dzisiaj druga grupa dzieci z klas III przeżywa o 11.45 uroczystość I Komunii Św., zaś dzieci z klas IV Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Zapraszamy dzieci komunijne na Biały Tydzień od poniedziałku do czwartku włącznie na Mszę św. o godz. 18.00. Raz jeszcze dziękujemy za dary ołtarza od wszystkich klas III i IV – piękny nowy kielich mszalny i oświetlenie ambonki. Dziękuję też Paniom Katechetkom i księżom Jarosławowi i Tomaszowi za całoroczne spotkania formacyjne dla rodziców dzieci klas komunijnych.
  2. W środę 01 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszej odpowiedzialności za wychowanie dzieci, którym życzymy szczęścia i doświadczania miłości w rodzinnym domu.
  3. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od 15.00, o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci z nabożeństwem czerwcowym, czyli Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych naszych będziemy odwiedzać z Komunią Św. od godzin porannych. W I Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej związane z objawieniami w Fatimie.
  4. W sobotę 04 czerwca o godz. 6.00 rano sprzed kościoła wyjedzie autokar na czuwanie modlitewne na Polach Lednickich. Do czwartku włącznie można jeszcze zapisywać się u ks. Tomasza Gerka na ten wyjazd.
  5. Również w sobotę, o godzinie 9.00 rano z parkingu przed naszą kancelarią parafialną wyruszy WYCIECZKA ROWEROWA Ministrantów i ich rodzin na PIKNIK DO BIAŁKOWA. Uczestnicy rajdu przejadą peletonem przez osiedle "Panorama" pod kopiec w Białkowie gdzie wezmą udział w nabożeństwie przed Figurą Matki Bożej. Następnie na boisku piłkarskim jednego z ministrantów odbędą się (związane z DNIEM DZIECKA) zawody: sportowe, strzeleckie i zręcznościowe. Rozegrany zostanie także towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy MINISTRANTAMI a RODZICAMI o puchar księdza Proboszcza.
  6. Na listę PIELGRZYMKI ROWEROWEJ DO GÓRSKA zgłosiło się już 30 uczestników. Ks. Tomasz Kaszanek organizator wyprawy - przypomina, że zapisy trwają do niedzieli 5 czerwca włąc Tego dnia o godzinie 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się OBOWIĄZKOWA ODPRAWA dla wszystkich Pątników.
  7. W zakrystii dostępny jest nowy numer tygodnika Gość
  8. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przypominamy o kończącym się Okresie Wielkanocnym, w którym mamy obowiązek przystąpić do Sakramentu Pokuty i Komunii Św.
  9. Bóg zapłać za ofiary na tacę na utrzymanie parafii.