PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

Wniebowstąpienie Pańskie

02 czerwca 2019 r.

 

  1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca. Po sumie adoracja ku czci Opatrzności Bożej i procesja eucharystyczna. Dziś też obchodzimy Święto Dziękczynienia i wspieramy Świątynię Opatrzności Bożej składając ofiary do skarbonek przed kościołem.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa, które rodzice zakupili dla swych dzieci idących do I Komunii Św. Z pomocą tej książeczki dzieci będą mogły przygotować się także do pierwszej spowiedzi św.
  3. W sobotę młodzież - z naszej parafii i dekanatu - wzięła udział w ”XXIII Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich”. Dziękujemy za podjęty przez nich trud i świadectwo wiary młodego Kościoła.
  4. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 8.45 pierwsza grupa dzieci z klas IV przeżywać będzie Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych. Próby uczniów przed uroczystością Odnowienia w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 19.00.
  5. We wtorek w kościele od godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii. 
  1. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków KŻR na Mszę św. w ich intencji.
  2. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla uczniów klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych i innych osób obchodzących Pierwsze Piątki Miesiąca od godz. 15.00 do 16.00. Rodzice i chrzestni dzieci mogą się spowiadać także w ciągu tygodnia. Chorych z listy pierwszopiątkowej księża będą odwiedzać jak co miesiąc.
  3. W tym miesiącu przypada 20-ta rocznica beatyfikacji 108 Męczenników z czasu II wojny ś Wśród nich są dwaj płoccy pasterze: Bł. Arcybiskup Antoni Nowowiejski i Bł. Biskup Leon Wetmański. Z tej okazji grupa pątników rowerowych naszej parafii organizuje pielgrzymkę rowerową w sobotę 22 czerwca z Dobrzynia do Działdowa, miejsca śmierci Męczenników. Trasa przejazdu wynosi 92 km. Po dojechaniu na miejsce pielgrzymi złożą kwiaty i znicze przy tamtejszym Muzeum Obozu Śmierci. Po Mszy św. w Sanktuarium Męczenników i posiłku – powrót do domu autokarem.  
  4. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Jest też nowy miesięcznik Nasza Arka.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie parafii i do skarbonek przed kościołem na Świątynię Opatrzności Bożej.