PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   VI Niedziela Zwykła

14 lutego 2021 r.

  1. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje nas ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zwracajmy też szczególną uwagę na zachowanie postu, abstynencję i powstrzymanie się od rozrywek we wszystkie dni Wielkiego Postu.
  2. W czasie Wielkiego Postu odprawiane będą nabożeństwa pokutne. Już w piątek w tym tygodniu zapraszamy na pierwszą Drogę Krzyżową. Dla dzieci Droga Krzyżowa będzie o godz. 16.00, dla dorosłych o 17.15. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiane będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. W ramach przygotowania do tegorocznych uroczystości komunijnych prosimy w tym roku, aby na Drogę Krzyżową w poszczególne piątki przychodziły dzieci z rodzicami z wyznaczonych klas komunijnych. I tak w najbliższy piątek na godz. 16.00 prosimy o obecność dzieci z klasy III A i IV A.
  4. W sobotę 20 lutego w kościele odbędzie się kolejne spotkanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie poprowadzi pan Krzysztof Sowiński, ewangelizator. Bierzmowani tym razem będą podzieleni na dwie grupy. Spotkanie dla pierwszej grupy rozpocznie się o godzinie 12:00, natomiast dla drugiej o godzinie 14:00. Szczegóły u ks. Tomasza Gerka. Pan Krzysztof zostanie z nami do niedzieli i na każdej Mszy Świętej dzielić się będzie świadectwem swojej wiary.
  5. Z związku z trwającą ciągle sytuacja zagrożenia epidemiologicznego zmieniamy na najbliższe pół roku warunki przygotowania narzeczonych do zawarcia związku małżeńskiego. Spotkania dla Narzeczonych chcemy nieco uprościć i położyć większy nacisk na indywidualne rozmowy z każdą parą. W pierwszym spotkaniu ogólnym w niedzielę o godz. 14.00 będzie mogło wziąć udział 10 par narzeczonych, zaś kolejne 10 par w następne niedziele. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 lutego, a dla następnych grup 07 i 14 marca. Po spotkaniu ogólnym każda para narzeczonych spotka się indywidualnie z Doradcą Życia Rodzinnego. 
  6. W zakrystii jak zawsze dostępny jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które dzisiaj przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.