PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

VI Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. W tym szczególnym dniu najpierw dziękujmy Panu Bogu za mamę, ich miłość i poświęcenie. Wszystkim mamom życzymy wiele sił i radości z przekazywania daru życia – biologicznego przez narodziny dziecka i życia duchowego – przez wychowanie do tego co dobre, piękne i szlachetne. Pamiętajmy też o naszych matkach chrzestnych i wszystkie mamy, żyjące i te, które odeszły już do Pana Boga zawierzajmy Matce Pana Jezusa - Matce Bożej.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele ostatnie spotkanie przed tegoroczną uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Zapraszamy wszystkich rodziców.
  3. W środę w kościele o godz. 16.00 odbywać się będzie próba praktyczna przystępowania po raz pierwszy do spowiedzi św. Prosimy dzieci pierwszokomunijne z obydwy klas III z rodzicami lub opiekunami o obecność.
  4. W sobotę ksiądz Tomasz wyjeżdża z młodzieżą i osobami, które się zapisały na Modlitewne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 
  1. W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa, które rodzice zakupili dla swych dzieci idących do I Komunii Św. Z pomocą tej książeczki dzieci będą mogły pięknie przygotować się także do pierwszej spowiedzi św.
  2. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury ciekawych tekstów.
  3. Na prośbę organizatorów przekazujemy dziś informację, że w sobotę 01 czerwca w kościele w Golubiu o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św. w 50. rocznicę matury rocznika 1969 dla absolwentów Liceum im. Anny Wazówny.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie parafii.