PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

VI Niedziela Wielkanocy

22 maja 2022 r.

 

  1. Dzisiaj o godz. 8.45 pierwsza grupa dzieci z klas IV odnowi złożone przez ich rodziców Przyrzeczenia Chrzcielne, zaś podczas Mszy św. o 11.45 odbędzie się Uroczystość Przyjęcia I Komunii św. przez pierwszą grupę dzieci z klas I Za tydzień o tych samych godzinach odbędą się uroczystości komunijne dla drugiej grupy dzieci.
  2. Próby uczniów przed I Komunią św. dla klas III w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00, a dla klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń we wtorek i czwartek o godz. 19.00.
  3. Do czwartku włącznie zapraszamy klasy III i IV na godz. 18.00 na „Biały Tydzień”. W poniedziałek i wtorek będzie możliwość wykonania wspólnej pamiątkowej fotografii. Zdjęcia będą do nabycia przy kościele w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczorowej w auli domu parafialnego odbędzie się zebranie wszystkich zelatorów KŻR. Zapraszamy.
  5. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. W tym szczególnym dniu najpierw dziękujmy Panu Bogu za mamę, jej miłość i poświęc Wszystkim mamom życzymy wiele sił, zdrowia i radości z przekazywania daru życia – biologicznego przez narodziny dziecka i życia duchowego – przez wychowanie do tego co dobre, piękne i szlachetne. Pamiętajmy też o matkach chrzestnych i wszystkie mamy, żyjące i te, które odeszły już do Pana Boga zawierzajmy Maryi, Matce Pana Jezusa – Matce Bożej.
  6. W piątek w Domu Parafialnym o godz. 11.00 rozpocznie się przegląd i konkurs twórczości św. Jana Pawła II organizowany przez Bibliotekę Miejską.
  7. W sobotę 11 czerwca o godzinie 7.00 rano wyruszy z naszego kościoła Pielgrzymka Rowerowa do GÓRSKA. Pątnicy pokonają na rowerach trasę około 60 kilometrów w intencji „uproszenia pokoju na Ukrainie”. Po drodze zatrzymają się na odpoczynek w parafiach: Kiełbasin i Świerczynki, a po dotarciu do Górska rowery zostaną przekazane na samochód ciężarowy. Uczestnicy tej wyprawy po Mszy świętej przy relikwiach błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i po wspólnym posiłku przy grillu - autokarem powrócą do Golubia-Dobrzynia. Zapisy chętnych, do 5 czerwca włącznie, przyjmuje Kierownik Pielgrzymki ks. Tomasz Kaszanek.
  8. W zakrystii jak zawsze do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny. Jest też nowy miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące opłaty