PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020 r.

 

  1. Trwają obchody 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Wczoraj dzień pierwszy pod hasłem „Pamięć i tożsamość”, dzisiejszą niedzielę pod hasłem „Przekroczyć próg nadziei” i jutro, poniedziałek 18.05 pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Jutro Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00, a cały dzień trwać będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź wielkanocna, której nie było ze względu na brak rekolekcji wielkopostnych i epidemię.  Każdy z tych dni kończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 na który zaprosić możemy ograniczoną ilość osób. O godz. 21.37 w całej diecezji bić będą dzwony w kościołach na chwałę Boga za życie i pontyfikat Świętego Papieża. Prosimy też o modlitwę w domach. Wieczorne Apele o godz. 21.00 są transmitowane z naszego kościoła przez Internet.
  2. W piątek 22 maja o godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. w intencji Kościoła, Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam oraz duszpasterzy naszej parafii. 
  3. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. W zakrystii do nabycia jest Gość Niedzielny poszerzony o część dotyczącą życia i wydarzeń w naszej płockiej diecezji. Jest również nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące opłaty parafialne i utrzymanie naszego kościoła.