PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

VI Niedziela Wielkanocna

14  maja 2023 r.

 

  1. Wczoraj odbył się finał Diecezjalnego Turnieju Piłkarskiego Służby Liturgicznej. Brali w nim udział także ministranci z naszej parafii wraz z księdzem Michałem. Gratulujemy im udziału w tym finale.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy próby przed uroczystościami komunijnymi. W przyszłą niedzielę 21 maja, dzieci z klas III A, B i C   będą przeżywać   na Mszy św. o 11.45 Uroczystość I Komunii Św. zaś o godz. 8.45 dzieci z klas IV A, B, C. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Próby dla klas III odbędą się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00 w kościele, zaś dla klas IV we wtorek i czwartek, także o godz. 19.00 w kościele. Spowiedź dla dzieci z klas III  oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę  o00 rano a dla klas IV o godz. 10.00.  W sobotę kancelaria parafialna będzie więc czynna nieco krócej - od 8.00 do 9.00.  Pragnę też przypomnieć, że w związku z koniecznością zachowania porządku, proszę o pozostawienie głównych ławek w kościele wyłącznie dla dzieci komunijnych. Uroczystości komunijne będą filmowane tylko przez osoby upoważnione do tego przez proboszcza parafii. Prosimy posiadaczy innych kamer i aparatów fotograficznych, aby nie używali ich aż do zakończenia Mszy św. Wspólne fotografie poszczególnych klas i rozdanie pamiątek komunijnych odbędzie się podczas Białego Tygodnia. Prosimy też, aby osoby nie związane z uroczystościami komunijnymi wyjątkowo w tę niedzielę nie przychodziły  na Msze św. komunijne. 
  3. We wtorek 16 maja zapraszamy dzieci z klas III A,B,C,D,F na próbę spowiedzi świętej w kościele od 15:30. Przewidujemy 15 minut dla jednej klasy. Próba dla klasy III E odbędzie się 22 maja po próbie komunijnej w kościele.
  4. W sobotę 03 czerwca sprzed kościoła wyjedzie autokar na ogólnopolskie spotkanie i czuwanie modlitewne na Polach Lednickich. Można zapisywać się na tegoroczną „LEDNICĘ’ u ks. Mateusza Kawczyńskiego, w kancelarii parafialnej lub po Mszach św. w zakrystii. Koszt wyjazdu wynosi 120 zł.
  5. W zakrystii dostępny jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  6. Bóg zapłać za ofiary na tacę na bieżące opłaty parafialne.