PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   V  Niedziela Zwykła

10 lutego 2019 r.

  1. W piątek zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za otwarte drzwi, serdeczne przyjęcie, za podzielenie się swymi problemami i codziennym życiem. Dziękujemy za złożone ofiary na kolędę i na fundusz parafialny. Według prawa kościelnego 10 procent z całej zebranej kwoty przekazane zostaje na cele ogólnodiecezjalne, podobna część została podzielona dla czterech księży na tzw. „trzynastkę”, a pozostała kwota w całości znajduje się na rachunku naszej parafii: w tym roku najpierw  na spłatę ostatnich już zobowiązań za budowę domu parafialnego, które pozostały ze względu na podjętą w ubiegłym roku budowę nowego ogrodzenia cmentarza.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 w auli domu parafialnego rozpoczyna się pierwsza seria Spotkań dla Narzeczonych. Zapraszamy.
  3. Dziś, po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III przed I Komunią św.
  4. Jutro, w Święto Matki Bożej z Lourdes o godz. 17.15 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec za wszystkich cierpiących z racji na obchodzony dziś Światowy Dzień Chorych.
  5. W środę 13 lutego od godz. 7.30 do 18.00 w kościele trwać będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszamy do udziału w tej pięknej formie modlitwy w intencjach osobistych i rodzinnych.
  6. W piątek po Mszy św. wieczorowej w kościele odbędzie się zbiórka ministrantów, a następnie mecz piłki nożnej w hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich. Ks. Tomasz zaprasza szczególnie nowych kandydatów, którzy podczas kolędy wyrażali chęć wstąpienia do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
  7. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które dzisiaj, w II niedzielę miesiąca przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.