PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

   V Niedziela Wielkiego Postu

07 kwietnia 2019 r.

  1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, szczególnie czytającym poszczególne rozważania i służbom mundurowym – Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy przejścia uczestników nabożeństwa, członkom samorządów, grup zawodowych i duszpasterskich, harcerzom,          młodzieży oraz wszystkim biorącym udział w naszej wspólnej Drodze Krzyżowej.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży z ZS nr 2. Rekolekcje prowadzić będzie ks. Andrzej Janicki z Płocka, którego serdecznie witamy. Porządek nabożeństw jest następujący: dzisiaj, tak, jak w każdą niedzielę, zaś w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką dla dorosłych o godz. 7.00, 10.30, 16.00, 18.00 i 19.30 (oprócz wtorku o 19.30). Nabożeństwa dla młodzieży z ZS nr 2: spotkania z ewangelizatorami świeckimi o godz. 10.30 w Domu Kultury oraz nabożeństwa drogi krzyżowej, pokutne i Msza św. o godz. 12.00 w kościele. W środę na godz. 10.30 zapraszamy zwłaszcza chorych i starszych na Mszę św. podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. We wtorek ok. godz. 18.45 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii: Kościuszki, Żeromskiego, Konopnickiej i Działyńskich na Pl. Tysiąclecia. Bardzo gorąco zapraszamy do udziału w tej naszej parafialnej, rekolekcyjnej Drodze Krzyżowej. Plan rekolekcji jest zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej, a także w gablotach pod chórem i na zewnątrz kościoła.
  3. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek i środę od godz. 8.00 do 9.00 rano. Można jeszcze  zgłaszać chorych i starszych, których odwiedzimy w domach z sakramentami św. w sobotę po rekolekcjach, czyli 13 kwietnia  od godz. 9.00 rano.
  4. W tym tygodniu, w piątek odbędzie się tzw. Ekstremalna Droga Krzyżowa z naszej parafii do sanktuarium w Oborach. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza.
  5. W niedzielę za tydzień obchodzimy Niedziele Palmową. Procesja z palmami odbędzie się przed Mszą św. o godz. 10.30, zaś palmy będziemy poświęcać podczas każdej Mszy św.
  6. W Niedzielę Palmową 14 kwietnia w naszym kościele od rana trwać będzie w kościele kiermasz rękodzieła wielkanocnego. Będą m.in. pisanki i palemki wielkanocne. Uzyskane w ten sposób pieniądze młodzież pragnie przekazać dla osób ubogich.
  7. W Niedzielę Palmową odbędzie się też 33. Światowy Dzień Młodzieży. Za tydzień w Płońsku odbędzie się on w wymiarze diecezjalnym. W niedzielę do Płońska wyjeżdża młodzież z naszej parafii i dekanatu.
  8. W Niedzielę Palmową organizujemy o godz. 17.00 wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Fordońskiej Doliny Śmierci w Bydgoszczy. Pozostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Informacje i zapisy u ks. Tomasza.
  9. W zakrystii do nabycia nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY. W dzisiejszym numerze znajduje się bardzo wartościowy dodatek – film o św. Ignacym Loyoli.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Za tydzień ofiary przeznaczymy po raz ostatni w tym sezonie na ogrzewanie kościoła oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i na dekoracje świąteczne naszego kościoła.