PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

V Niedziela Wielkanocna

19 maja 2019 r.

 

  1. W tym tygodniu, w czwartek 23 maja grupa 80 młodych osób przyjmie sakrament bierzmowania, którego podczas Mszy św. o godz. 17.00 udzieli Biskup Pomocniczy naszej diecezji Mirosław Milewski. Przed bierzmowaniem, o godz. 15.00 przy pomniku Matki Bożej na Placu Tysiąclecia Ksiądz Biskup dokona odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 80. rocznicę budowy i poświęcenia tej tak ważnej dla mieszkańców Dobrzynia figury Matki Bożej. W maju 1939 roku pomnik Matki Bożej poświęcał Biskup Leon Wetmański, który w pierwszych miesiącach wojny zginął śmiercią męczeńską w obozie niemieckim w Działdowie. W tym roku obchodzimy 20. rocznicę jego beatyfikacji. W czwartek uroczystości przy pomniku Matki Bożej zakończymy nabożeństwem majowym około godz. 16.00. Zapraszamy serdecznie tak na uroczystości o godz. 15.00 przy figurze Matki Bożej, jak i na Mszę św. z sakramentem bierzmowania.
  2. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin odbędzie się w poniedziałek, wtorek i w środę od godz. 17.30.
  3. W środę, 22. dzień m-ca, w kościele od 17.30 członkowie KPRM odmawiać będą wspólny różaniec. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie członków Koła w auli domu parafialnego.
  4. W piątek 24 maja w auli domu parafialnego o godz. 19.00 odbędzie się wykład profesorów z UMK na temat: „Zmiany demograficzne w Golubiu i Dobrzyniu w XIX w.” Zapraszamy.
  5. W sobotę o 8.00 po wspólnej modlitwie - wyruszy pielgrzymka rowerowa do SANKTUARIUM W OBORACH. Zachęcamy do podjęcia trudu pątniczego w intencji naszych MATEK i do wyprawy przed oblicze cudownej figury Oborskiej Matki Bożej Bolesnej. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy wejściu do kościoła.
  6. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się ostatnie już spotkanie rodziców dzieci klas IV przed tegoroczną uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
  7. W Urzędzie Miasta można jeszcze oddawać głos na realizację kolejnego projektu obywatelskiego jakim jest odnowienie kapliczki Matki Bożej przy Szosie Rypińskiej. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  8. Do przyszłej niedzieli trwają zapisy chętnych do wyjazdu na tegoroczne SPOTKANIE MŁODYCH na Polach Lednickich. W niedzielę po Mszy św. o 18.00 lista zostanie zamknięta w celu dopełnienia wymaganych formalności organizacyjnych i ubezpieczenia uczestników.
  9. W zakrystii do nabycia jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie parafii.