PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

V Niedziela Wielkanocna

15  maja 2022 r.

 

  1. Wczoraj odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna Biskupa Płockiego Piotra Libery. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przebiegu wizytacji połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Dziękuję szczególnie personelowi naszego Szpitala Powiatowego, wszystkim uczestnikom modlitwy na cmentarzu parafialnym i komunalnym, liderom wszystkich grup duszpasterskich, katechetom przygotowującym młodzież do bierzmowania. Z satysfakcją można powiedzieć, że ksiądz biskup bardzo wysoko ocenia naszą parafię, jest pełen uznania dla osiągnięć gospodarczych i wielości inicjatyw duszpast Dlatego dziękuję Wam, drodzy parafianie za Wasz cały wysiłek duchowy i materialny, waszą pobożność i Wasze umiłowanie Kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” !
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy próby przed uroczystościami komunijnymi. W przyszłą niedzielę 22 maja, pierwsza grupa  dzieci z klas III   będzie przeżywać   na Mszy św. o 11.45 Uroczystość I Komunii Św. zaś o godz. 8.45 dzieci z klas IV Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Próby dla klas III odbędą się w poniedziałek, środę i piątek o god 19.00 w kościele, zaś dla klas IV we wtorek i czwartek, także o godz. 19.00 w kościele. Spowiedź dla dzieci z klas III  oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę  o 9.00 rano a dla klas IV o godz. 10.00.  W sobotę kancelaria parafialna będzie więc czynna nieco krócej - od 8.00 do 9.00.  Pragnę też przypomnieć, że w związku z koniecznością zachowania porządku, proszę o pozostawienie głównych ławek w kościele wyłącznie dla dzieci komunijnych. Uroczystości komunijne będą filmowane tylko przez osoby upoważnione do tego przez proboszcza parafii. Prosimy posiadaczy innych kamer i aparatów fotograficznych, aby nie używali ich aż do zakończenia Mszy św. Wspólne fotografie poszczególnych klas i rozdanie pamiątek komunijnych odbędzie się podczas Białego Tygodnia. Prosimy też, aby osoby nie związane z uroczystościami komunijnymi wyjątkowo w tę niedzielę nie przychodziły  na Msze św. komunijne.
  3. W sobotę 04 czerwca sprzed kościoła wyjedzie autokar na czuwanie modlitewne na Polach Lednickich. Można zapisywać się na tegoroczną „LEDNICĘ’ u ks. Tomasza Gerka.
  4. W sobotę 11 czerwca Pielgrzymi Rowerowi naszej parafii organizują pielgrzymkę rowerową do Górska na trasie Toruń – Bydgoszcz do miejsca pobicia i uprowadzenia Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki. Tego dnia przypada rocznica beatyfikacji kapłana – męczennika. Intencją pielgrzymki jest błaganie o zatrzymanie wojny i upragniony pokój w Ukrainie. W programie pielgrzymki jest Msza św, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zwiedzanie multimedialnego muzeum. Zapraszamy wszystkich chętnych. Trasa wynosi 55 kilometrów.
  5. W zakrystii dostępny jest nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  6. Bóg zapłać za ofiary na tacę na bieżące opłaty parafialne.