PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

V Niedziela Wielkanocna

10 maja 2020 r.

 

  1. W środę 13 maja przypada kolejna rocznica pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie i rocznica zamachu na Papieża Jana Pawła II w Rzymie. Tego dnia w naszym kościele od godz. 7.30 trwać będzie Jerycho Różańcowe – całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie, za młodzież o wiarę i miłość do Boga i Ojczyzny, o upragniony deszcz i dobre urodzaje.
  2. 18 maja świętować będziemy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Przeżywać je będziemy jako Triduum od 16 do 18 maja. W sobotę 16.05 dzień pierwszy pod hasłem „Pamięć i tożsamość”, niedzielę 17.05 pod hasłem „Przekroczyć próg nadziei” i poniedziałek 18.05 pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Pragniemy, aby te dni były dla każdego okazją do spowiedzi św. wielkanocnej. Dlatego w sobotę i w poniedziałek Msze św. z okolicznościowym kazaniem będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W sobotę i poniedziałek cały czas trwać będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź wielkanocna, której nie było ze względu na brak rekolekcji wielkopostnych i epidemię. Prosimy rodziców ! Przyjdźcie i przyprowadźcie ze sobą do spowiedzi dzieci ! Każdy z tych dni kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 na który zaprosić możemy ograniczoną ilość osób, a o godz. 21.37 w całej diecezji bić będą dzwony w kościołach na chwałę Boga za życie i pontyfikat Świętego Papieża. Zachęcamy też do przystrojenia okien swych domów i mieszkań wizerunkami św. Jana Pawła II i symbolami religijnymi tak, jak to czynimy na Boże Ciało. Prosimy też o modlitwę w domach. Wieczorne Apele o godz. 21.00 będą transmitowane z naszego kościoła przez Internet.
  3. W zakrystii do nabycia jest już Gość Niedzielny poszerzony o część dotyczącą życia i wydarzeń w naszej płockiej diecezji.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne i za ofiary przekazywane bezpośrednio na rachunek parafii w banku PKO BP w Golubiu-Dobrzyniu.