PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / DRWĘCĄ

 

V Niedziela Wielkanocna

07 maja 2023 r.

 

  1. Z głęboki smutkiem informujemy, że dnia 3 maja zmarł śp. Zdzisław Kulesza, Tata ks. kan. Jarosława Kuleszy proboszcza naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczył bp Mirosław Milewski odbyły się wczoraj w sobotę 6 maja w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie. Polecajmy miłosierdziu Bożemu śp. Zdzisława oraz otoczmy naszą modlitwą Księdza Proboszcza i jego ciężko chorą mamę.
  2. Szkoła Muzyczna w Golubiu Dobrzyniu zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat, do nauki gry na instrumentach muzycznych. Zajęcia prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę muzyków. Lekcje są bezpłatne, prowadzone w przyjaznej atmosferze dostosowanej do możliwości ucznia. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach oraz stronie internetowej szkoły muzycznej.
  3. Po Mszy Św. o godzinie 7:00 wyruszyli z naszej parafii pielgrzymi rowerowi do sanktuarium Maryjnego w Oborach. Życzymy pątnikom bezpiecznej podróży i owocnego pielgrzymowania.
  4. Dziś o godz. 14.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie dla Narzeczonych w ramach kursu przygotowującego do małżeństwa.
  5. Również dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dzieciom z klas III przed I Komunią św.
  6. W piątek 13 maja w naszym kościele od godz. 7.30 do 18.00 trwać będzie Jerycho Różańcowe. Tego dnia przypada również kolejna rocznica objawień fatimskich. Będziemy modlić się w intencjach pokoju w Ukrainie i na całym świecie, za młodzież i dzieci pierwszokomunijne oraz o jedność wśród Polaków.
  7. Próba dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się za tydzień w niedzielę 14 maja po Mszy św. o godz. 18:00.
  8. W zakrystii do nabycia jest jak zawsze nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące opłaty parafialne.