PARAFIA  ŚW.  KATARZYNY  W  DOBRZYNIU  n / Drwęcą

          Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

05 czerwca 2022 r.

  1. Wczoraj o godz. 12.00 Nuncjatura Apostolska podała do wiadomości komunikat, że papież Franciszek przyjął rezygnację Biskupa Płockiego Piotra Libery złożoną ze względów zdrowotnych. Jednocześnie Ojciec Święty ustanowił w naszej diecezji administratora sede vacante którym został ordynariusz diecezji toruńskiej Biskup Wiesław Śmigiel.
  2. Zmiany następują także w naszej parafii. Po siedmiu latach pracy odchodzi do parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu ks. mgr Jarosław Korniak, po pięciu latach pracy do parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie odchodzi ks. mgr Tomasz Kaszanek i po trzech latach pracy do parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku ks. mgr Tomasz Gerek. To osobiście dla mnie, a zapewne i dla Parafian smutne wiadomości, bo wszyscy nasi księża pięknie i ofiarnie pracowali w naszej parafii. Jedyna pociecha jest fakt nominacji dla nas trzech nowych księży wikariuszy, których przedstawię po 23 sierpnia. Oficjalne pożegnanie obecnych Księży Wikariuszy odbędzie się w niedzielę 19 czerwca.
  3. We wtorek w kościele od 17.30 odmawiany będzie różaniec w intencji o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
  4. Dzisiaj cały Kościół obchodzi Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jutro zaś, w II Dzień Zielonych Świąt czcimy Maryję, Matkę Kościoła. Jutro Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Za tydzień, w Niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
  5. Dziś jest ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę rowerowa do Górska. O godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się odprawa dla wszystkich pątników.
  6. W sobotę 11 czerwca w katedrze płockiej odbędą się święcenia kapłański 3 diakonów. Cieszymy się, że jeden z nich – Karol Frankowski pochodzi z naszego dekanatu z Ostrowitego Rypińskiego.
  7. W sobotę w Nasielsku odbędzie się też jubileuszowy, 25. Finał SACROSONGU diecezjalnego, w którym udział weźmie także schola z zespołem z naszej parafii.
  8. Zachęcam do nabywania tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące utrzymanie parafii.